in ,

Jandarma ekipleri yol kenarında buldukları ağzı kapalı çuvalın içini açınca şok oldular

Bilecik’te devriye gezen jandarma ekipleri yol kenarında gördükleri ağzı kapalı çuvaldan şüphelenmeleri üzerine hemen araçlarını durdurup yanına gitti. Ekipler çuvalı açınca, içinde 6 yavru köpek buldu.

Alınan bilgilere göre; Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde devriye gezen jandarma ekipleri çöplük mevkiine geldiklerinde yolun kenarında ağzı kapalı bir çuval gördüler. Durumdan şüphelenen jandarma ekipleri hemen aracı durdurarak, çuvalın yanına gitti. Çuvalın ağzını açan jandarma, içinde 6 yavru köpek buldu. Yavru köpekleri gören ekipler adeta şok olurken, hemen yavru köpeklere sahip çıktılar. Çuvalın bir araç içinden yol kenarına atıldığını düşünen ekipler, yavru köpekleri ekip aracına alarak, hemen sıcak bir ortama götürdüler. Yavru köpeklere süt veren ekipler, altlarına da üşümesinler diye battaniye koydular.

HAYVANLARIN HAKKINI TAM OLARAK KORUYAN YASALAR OLMADIKÇA SUÇLAR DEVAM EDECEK

O yavru köpekleri ana kucağından koparıp ağzı çuval içinde yol kenarına atan bir kişi.  O yavruları o çuvaldan çıkarıp sıcacık bir yuva veren ve karargaha alan onlarca kişi…  Kötülüğü yapan bir kişi iyiliği seçenler yüzlerce. Buna karşın nasıl oluyor da kötülük daha fazla? Cevabı; hayvanların haklarını tam olarak koruyan bir yasanın olmaması. Kişiliğinin sağlıksız boyutundaki suçlular, iyileştirilmedikleri için tekrar tekrar hayvanlara yönelik suç işliyorlar. Taki, bundan sıkılıp şiddetini insana yönlendirene kadar…

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

maxresdefault 2

Temizlik Görevlisinden Yürekleri Isıtan Çok Güzel Hareketler

Ajanimo Zehirlenen kopeklere ilk mudahale belediye baskanindan

Zehirlenen Köpeklere İlk Müdahale Belediye Başkanından