in

İztuzu’nda Caretta Caretta Yumurtaları Çalındı, Duyarsızlık İsyan Ettirdi!

Su kaplumbağası olan ve ender olarak Türkiye sahillerinde bulunan caretta carettalar ile ilgili skandal bir hırsızlık olayı yaşandı.

Caretta Caretta’ların en büyük yumurtlama alanı olan Dalyan İztuzu Plajı’nda bulunan caretta caretta yumurtalarının çalındığı belirtildi. İztuzu Dayanışması tarafından duyurulan olayla ilgili olarak şu ifadeler paylaşıldı…

carettacaretta

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Plajda bulunan 56 caretta caretta yumurtası çalınmıştır. Doğmamış yavruları öldürmüş olursunuz lütfen geri getirin. Onların yeri burası. Lütfen duyurun herkes duysun. Her gün başka bir kabusla günümüz zehir oluyor. Doğmamış carettaları çalmak nasıl bir vicdansızlıktır? Çalınan caretta yumurtaların akibetini merak ediyoruz. Lütfen geri getirin lütfen rica ediyoruz. Onların yeri burası. Doğmamış henüz yumurtasında olan hayvanı çalmak hangi akla hangi vicdana sığar? Ne yapacaksınız o yumurtaları?”

Olayı daha sonra emniyet yetkililerine ileten İztuzu Dayanışması‘na verilen cevap ise skandal niteliğindeydi… “Koskoca emniyetin işi gücü yok. Üç beş hayvanın peşine mi düşecek”

Başka bir polisin ise “Kesin biri yumurtaları omlet felan yapar” diye dalga geçmesi ise ülkemizde hayvanlara verilen değerin ne kadar olduğunu gösteren cinstendi!

https://twitter.com/iztuzudayanisma/status/863165419569508354

 

İztuzu Dayanışmanın yumurtaların kaybolması üzerine yaptığı çağrıya verilen vicdansız yanıtlar ise insanlıktan utandıracak cinstendi…

https://twitter.com/iztuzudayanisma/status/863103250849034242

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

page ortakoy veteriner klinigi kediye siddet uyguladi 377369835

Ortaköy Veteriner Kliniği’nde Kediye Şiddet!

ankarapolatlıkedivahseti

Ankara’da Kan Donduran Pazarcı Vahşeti: Anne Kedi ve Yavrularını Demir Çubuklarla Öldürdüler