in

İzmit Körfezi’nde Petrol Uğruna Büyük Felaket!

Kocaeli’nin Dilovası İlçesi’nde bulunan bir limandan sızan yakıt denizde kirliliğe yol açtı. Denize sızan yakıt Körfez ve Derince Sahiline kadar ulaşırken, denizde bulunan kuşların petrole bulanarak ölümüne sebep oldu.

Kocaeli Dilovası’nda bulunan bir limanda yakıt tankından yaşanan sızıntı kirliliğe yol açtı. Denizde yaşanan kirlilik nedeniyle Körfez bölgesinde denizdeki kuşlar petrole bulandı. Kuşların bazılarının öldüğü görüldü. Kıyılara gelen bazı vatandaşlar petrole bulanan kuşları yıkayarak hayatta tutmaya çalıştı.

izmitkorfezifelaket-2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Limandan denize yayılan yakıt nedeniyle acil müdahale ekipleri ve deniz temizlik şirketlerine bağlı ekipler limanın bulunduğu bölgeye gelerek çalışma yaptı. Rüzgarın etkisiyle Dilovası’nda yaşanan kirlilik Körfez ve Derince bölgesine kadar ulaştı. Kirliliğin yaşandığı bölgeye barikatlar çekilerek, sızıntı önlenmeye çalışıldı. Yakıt toplama gemisi ile bölgede temizlik çalışması yapıldı.

izmitkorfezifelaket-3

İskelelere yanaşan gemilerin etrafına bariyerler çekilerek yakıt toplandı. Körfez’de bulunan limanlarda demirli bulunan gemiler de kirlilikten etkilendi. Gemilerin bordoları petrole bulanırken, temizlik çalışmasının ardından limanlardan ayrıldılar. Sızıntının olduğu limanda bariyerlerin çekildiği bölgede temizlik çalışmaları devam ederken, yetkililer incelemede bulundu.

izmitkorfezifelaket-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mecliste kulis kedi 1

Meclis’in En Masum “Kulis”i

sirkon

Barnum Sirki Kapatıldı; Hayvanlar Artık Eğlence Amacıyla Sömürülemeyecek!