in

İzmirli Şenol Kaptan’ın ‘Golden Çetesi’

İzmir Bornova’da yaşayan Şenol Kaptan sekiz Golden Retriever ve bir Chow Chow cinsi köpekle birlikte bir minibüste yaşamını sürdürüyor.

golden-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Onlarca köpeği doyuran ve bakımını yapan Şenol Kaptan’ın tek geçim kaynağı ise el işçiliği bu köpek tasmalarının satışı.

kolye-ajanimo

Çevre halkı da kendi köpeklerine bu tasmalardan alarak ona destekte bulunuyor.

kolye-ajanimo2

Barınaklardaki golden cinsi köpeklere sahip çıkan Kaptan bugüne kadar 60’dan fazla köpeği sahiplendirdiğini ve artık hayatını bu köpeklere adadığını söyledi.

kolye-ajanimo3

Şenol Kaptan’ın en büyük şikayeti ise “İnsanların köpeklerini terk etmek için her zaman bir bahanesinin olması”

golden-ajanimo6

Kaptan konuyla ilgili şöyle diyor; “Bu vefa, vicdan eksikliği olan insanlardan en çok duyduğum bahane de ‘Taşınıyoruz ve köpeğimizi yeni evimize götürmemiz mümkün değil’. Öyle mi gerçekten? Ya da ‘Büyüdüğünde bu kadar iri olacağını bilmiyorduk, ona fazla zaman ayıramıyoruz’. Öyle mi? ‘Bahçeyi birbirine katıyor’. Onu evinize alıp ailenizin bir parçası yapmayı denediniz mi hiç?”

golden-ajanimo4

“Köpeklerini bana bırakanların da hep söyledikleri; ‘Biz ona yeni bir yuva bulmakla uğraşamıyoruz, siz bu konuda yardımcı olursunuz’. Size aylarca, yıllarca alışmış, sadece boğaz tokluğuna sevgisini vermiş, hayatta sizden başka güvendiği, sevdiği, tutunacak dalı olmayan canlıyı hiç tanımadığı bir dünyaya yapayalnız nasıl bırakabiliyorsunuz?”

golden-ajanimo8

Kaptan’ın Facebook’ta bu güzel köpeklerin fotoğraflarını ve videolarını paylaştığı “Göztepeli Golden Çetesi’’ adında bir sayfası da mevcut.

Kaynak: T24

Yorum

Yorum Ekle
  1. Şenol kaptan ben de bir hayvanseverim.Sokak hayvanlarına bakıyorum,sizin gibi insanlara çok saygı duyuyorum.Bu canlar için şansınız ve rizkınız bol olsun.Bornova’da daimi bir yeriniz varsa ziyaret etmek isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kus testi onecikan e1477558360693

Kuşlarla İlgili Tüm Bildiklerinizi Unutturacak Bir Test

kanada hava ajanimo1

Yangından Kaçan Kedi Hava Yolu Şirketinde İş Buldu