in

İzmirli Sanatçı, Doğal Taşları Boyayarak Yaptığı Eserleri Hayvan Dostları İçin Satıyor

İzmirli doğa aşığı ve hayvansever sanatçı İpek Kayan, boyayarak sanata dönüştürdüğü doğal taşları hayvanlar yararına satıyor.

İpek Kayan, boyayarak sanat eserine dönüştürdüğü doğal taşları satıyor ve elde ettiği kazancı da hayvanlar yararına çalışan ANAHAK (Anadolu Hayvan Hakları ve Hayvanları Koruma Tedavi Barındırma Derneği)’ne bağışlıyor.

 

“Doğadan gelen bu taşları, bünyesinde 250 civarında kedi, 20 köpek bulunduran tedavilerini barınmalarını beslenmelerini ve korunmalarını ne pahasına olursa olsun tamamen karşılayan ve sayıları günden güne artan derneğe bağlı barınağımızın çocukları için satacağım” açıklamasında bulunan Kayan, “Bu doğada yaşıyorsak ve bize sunduğu oksijeni hala soluyorsak Onun parçalarına, çocuklarına sahip çıkmalıyız” diye belirten İpek Kayan, doğa sevgisiyle başlayan hikayesini anlatıyor.

 

“Doğayı her zaman çok sevdim. Kır gezileri, piknikler, el değmemiş sahillere çocukken zıplaya oynaya gittim. Deniz Kabukları ve taşlar toplamak hatta eve gidiyoruz denildiğinde o taşları olabildiğince torbalayıp evimizin balkonunda incelemek isterdim.”

 

“Özellikle doğa deyince onu tamamlayan ve onsuz düşünülemeyen bir unsur vardı. HAYVANLAR! Doğa her ne kadar kusursuzsa onu tamamlayan canlarda bir o kadar inanılmaz ve büyüleyiciydiler. Bir de biz insanlığın evcilleştirip yıllar yılı doğadan kopardıklarımız vardı. Evcil Hayvanlar… Onların doğasına yerleşip yeşil alan kalmayınca isimleri sokak hayvanları oldu.

 

“Benim için her zaman onlar evimin bireyleriydi. Kimi zaman yoldaş, kimi zaman hasta ve muhtaç, kimi zaman ise misafirdiler. Çünkü doğa benimdi. Benim evimdi. Onlar ise doğanın parçası. Gelelim paylaşmak istediğim esas konuya . Doğadan evime taşıdığım, doğanın enerjisi ile dolu eşsiz taşları bir gün bırakmak istemedim ve boyamaya süslemeye, başladım. Mum kenarlarına, masa üstlerine, çalışma masalarına, buzdolaplarına, duvarlara . Dilediğim her Yere. Ve sonra dedim ki. Doğadan gelen doğaya gitmeli…”

 

“Güzelbahçe İlçemizin Yelki mahallesinde bulunan üyesi bulunduğum ANAHAK ( Anadolu Hayvan Hakları ve Hayvanları Koruma Tedavi Barındırma ) derneğimizin Yönetim Kurulu Başkanı Sayın, Muhammed Emin Aksel ile görüşmelerimizden sonra karar verdim ki; Doğadan gelen bu taşları derneğe bağlı barınağımızın çocukları için satacağım.”

https://www.instagram.com/p/BIH7ip1DNhD/

 

“Birilerine ilham olmasını dileyerek herkesin yardımlarını, siparişlerini, hatta belki özel siparişlerini bile bekliyorum. Bu doğada yaşıyorsak ve bize sunduğu oksijeni hala soluyorsak onun parçalarına, hayvan dostlarımıza sahip çıkmalıyız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one cıkan ev

Sokak Hayvanlarına Röntgen Cihazı Alabilmek için Evini Sattı

one cıkan geri donusum

Diyarbakır’da Atıkların Geri Dönüştürülmesi Hayvanların Beslenmesine Katkı Sağlayacak