in

İzmir’in İlk Hayvan Mezarlığı Tamamlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, hayvanseverlerin kaybettikleri sevimli dostlarını defnedebilecekleri Seyrek’teki 4 bin kapasiteli hayvan mezarlığını açtı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Seyrek’te oluşturduğu 4 bin kapasiteli hayvanmezarlığının, hayvanseverlerin önemli bir sorununu ortadan kaldıracağı bildirildi. Kaybettikleri evcil kedi ve köpeklerini gömmek isteyen vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Seyrek Geçici Köpek Bakımevi’ne başvurabilecek. Başvuru sırasında hayvanseverlerin gömü ücreti olan 50 TL’yi yatırdığını gösterir makbuz ya da dekont ile kedi ve köpeğin sahipli olduğunu gösterir belediye kaydını sunmaları gerekiyor.

izmirhayvanmezarligi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

YENİ BİR BARINAK DAHA GELİYOR

Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sasalı Kent Ormanı içindeki barınağı da kapatarak Seyrek’e nakledecek. Teknik donanımıyla bir hastane kapasitesine sahip Seyrek’teki ‘Havyan Rehabilitasyon Merkezi’ tedavi, ameliyat ve kısırlaştırma işlemlerini sürdürecek. Kentin önemli bir ihtiyacına cevap verecek olan ‘Can Dostlar’ yuvasında ise yardıma ihtiyacı olan sokak hayvanları, geçici bir süre tedavi ve rehabilitasyon için konuk edilecek. Yeni tesisin daimi sakinleri ise sokakta hayatını idame ettiremeyecek duruma gelen engelli, yaşlı ve hasta hayvanlar ile agresif ve yasaklı ırklar olacak. Büyükşehir ayrıca, Işıkkent’teki 90 dönümlük arazi üzerine kuracağı bir başka barınak için proje çalışmalarını sürdürüyor.

izmirhayvanmezarligi-2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GeorgeMichael 1

Ünlü Pop Yıldızı George Michael, 53 Yaşında Hayatını Kaybetti

leyla celik buzagi kadifeyi evinde besliyor 6

Doğumda Annesi Ölen Buzağı “Kadife”nin Umut Dolu Hikayesi