in

İzmir’in Bayraklı Sahilinde 9 Flamingo Ölü Bulundu

İzmir’in özellikle Çiğli ilçesinde yaşayan ve ilçenin sembolü olan flamingoların Bayraklı sahilindeki toplu ölümü endişe uyandırdı.

İzmir‘in özellikle Çiğli ilçesinde yaşayan ve ilçenin sembolü olan flamingoların Bayraklı sahilindeki toplu ölümü endişe uyandırdı. Sahilde ölü halde bulunan 9 flamingo, Çiğli Belediyesi ekipleri tarafından toplandı. İzmir’in Bayraklı ilçesinde, ölü halde 9 flamingo sahildeki vatandaşlar tarafından bulundu. Flamingoların bulunmasının ihbar edilmesi üzerine bölgeye belediye ekipleri sevk edildi. Özellikle Çiğli ilçesinde bulunan İzmir Kuş Cenneti bölgesinde yaşayan flamingoların toplu ölümü sebebiyle Çiğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri sahile geldi.

Izmirin Bayrakli Sahilinde 9 Flamingo Olu Bulundu 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“9 Flamingonun Bu Bölgede Ölü Bulunması Normal Değil”

Meydana gelen olay hakkında Çiğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Koordinatörü Ürgen Tepe açıklama yaptı. 9 flamingonun bu bölgede aynı şekilde ölü bulunmasının normal bir durum olmadığının altını çizen Tepe, “Bugün Bayraklı sahilinde gördüğümüz bu manzara bizi oldukça şaşırttı. İlk veriler flamingoların zehirlendiğine yönelikti ama bizim yaptığımız incelemede zehirlenme değil, bir doğa olayı ya da radyoaktivite olabileceği üzerinde duruyoruz. Belki elektrik çarpması da olabilir. Flamingoların 9’unun birden bu bölgeye düşmesi, hayatın olağan akışına aykırı bir durum. İzmir Büyükşehir Belediyesi de bu durumla ilgili çalışma yapacaktır. Kesin ölüm nedenleri de yapılacak bu çalışmanın ardından netleşir.” sözlerine yer verdi. Hayatını kaybeden 9 flamingo, yapılan incelemenin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne götürüldü.

Izmirin Bayrakli Sahilinde 9 Flamingo Olu Bulundu 3

Flamingoların Kesin Ölüm Nedenleri Araştırılacak

İzmir’in Bayraklı ilçesindeki sahilde ölü bulunan 9 flamingo, kesin ölüm nedenleri araştırılmak üzere İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından teslim alındı. Bayraklı ilçesindeki sahilde 9 flamingo ölü bulunmuştu. İhbar üzerine bölgeye giden İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı bünyesinde görevli uzman personeller, flamingoları uygun koşullarda saklanmak üzere İzmir Doğal Yaşam Parkına götürmüştü.

Izmirin Bayrakli Sahilinde 9 Flamingo Olu Bulundu

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün Yapacağı İncelemenin Ardından Kesin Ölüm Nedeni Netleşecek

Toplu halde ölü bulunan flamingolar, resmi temaslar sonrasında gerekli bilimsel inceleme ve tespitler yapılmak üzere bu konudaki yetkili kurum İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli tarafından teslim alındı. Flamingoların toplu ölüm nedenlerinin Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün yapacağı incelemenin ardından ortaya çıkacağı açıklandı.

Izmirin Bayrakli Sahilinde 9 Flamingo Olu Bulundu 2 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kirmizi Odanin Delikanli Sadisi Erkan Petekkayanin Karga ile Muhtesem Dostlugu

Kırmızı Oda’nın Delikanlı Sadi’si Erkan Petekkaya’nın Karga ile Muhteşem Dostluğu

Alevlerin Arasinda Kalan Kediyi Itfaiye Muduru Kurtardi 1

Alevlerin Arasında Kalan Kediyi İtfaiye Müdürü Kurtardı