in

İzmir’de Yürek Burkan Görüntü: Faytona Bağlı At Yorgunluk ve Bakımsızlıktan Bayıldı

İzmir Kordon’da denetim altına alınarak 2011 yılında yenilen faytonlara koşulan Haflinger cinsi atların bakımlarının ihmal edildiği iddia edildi. Tramvay yolunda, raylara basıp kayarak düşen ve yarım saat kadar baygın bir şekilde yol ortasında yatan atı görenler isyan etti.

Şair Eşref Bulvarı’nda tramvay yolu üzerinde kayarak düşen Büyükşehir Belediyesine ait faytona koşulan Avusturya’dan getirilen Haflinger cinsi at görenlerin içini burktu. Yapılan tramvay yoluna basarak kaydığı ve düşüp bayıldığı ifade edilen atın sürücüsü başında bekleyerek hayvanın ayılması için müdahale etti. Atların gereken bakımı görmediğini iddia eden vatandaşlar ise belediyeye isyan etti.

2011 yılında Kordon’da düzenlemeye giden ve fayton atları yönergesini de yenileyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, özel eğitimli Haflinger cinsi atlarla koşulan, Victoria klasik tarzı faytonlar, yabancı dil ve davranış eğitimi almış tek tip giysili faytoncularla hizmet vermeye başlamıştı. Zaman zaman atların zayıfladığı ve tüylerinin matlaştığı, doğru beslenmedikleri iddiaları gündeme gelirken dün bayılan at İzmirlilerin tepkisine neden oldu.

Faytona Bağlı At Yorgunluk ve Bakımsızlıktan Bayıldı

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafın ardından İzmirliler atların geldikleri zamandan daha zayıf düştüklerini ve bakımlarının tam yapılmadığını düşündüklerini ifade etti.

Sabah 09.00’dan gece saat 24.00’e kadar Liman ile Konak Pier arasında sefer yapan faytonlar Kordon boyunca güzergahları arasında yolcu alıp indirebiliyorken son günlerde İzmir caddelerinde de görülmeye başlandı.

FAYTONLAR İÇİN 2011’DE DÜZENLEME YAPILMIŞTI

2011 yılında yapılan düzenleme ile atlar için özel bakım yeri, faytonlar için de kapalı park alanı çalışmaları ile sağlıklı bir hizmet sunulabilmesi amacıyla mevcut “Fayton Çalışma ve Usulleri Yönergesi” üzerinde çalışma yapılmıştı.

Yorum

Yorum Ekle
  1. bu güzelim atların yerine onları gece gündüz çalıştıranları bağlayıp koşturmak lazım bakalım hangisi koşar o zaman anlarlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kopegetekmeatansahisozurdiledi

Köpeğe Tekme Attı, Görüntüler Ortaya Çıkınca Özür Diledi

lalelerinkedilerezarari

Ölümcül Bir Fotoğraf Karesi: Lale Yapraklarını Yiyen Kedi Hayatını Kaybetti