in

İzmir’de Trafik Polisinin Vurduğu Köpek ile İlgili Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Şaşırtıcı Açıklama!

Emniyet Genel Müdürlüğü, yaptığı basın açıklamasında her ne kadar adli ve idari tahkikat başlatılmıştır demiş olsa da, açıklamadaki bazı bölümler kafa karıştırdı!

Dün sabah saatlerinde İzmir Soğukkuyu Mahallesi’nde gerçekleşen trafik polisinin bir köpeği silahıyla vurması büyük tepki topladı. Sosyal medyada yayınlanan görüntüler sonrası büyük tepki çeken olay karşısında sessiz kalan Emniyet Genel Müdürlüğü akşam saatlerinde bir basın açıklaması yaparak olay ile ilgili adli ve idari tahkikat başlatıldığını belirtti.

İşte İzmir’de trafik polisinin silahla vurduğu köpek ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan basın açıklaması…

16.08.2018 tarihinde İzmir’de trafik polisinin bir köpeği beylik tabancasıyla vurduğu iddialarının sosyal ve görsel medyada yer alması ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli polis memurunun Polis Merkezi Amirliğinde alınan ifadesinde 16.08.2018 tarihinde sabah evden işe gitmek üzere ayrıldığını, Soğuksu mevkiinde bir sokak köpeği tarafından ısırıldığını ve köpeği korkutarak uzaklaştırmak amacıyla havaya ateş açtığını, köpeğin saldırısının devam etmesi üzerine öldürme ve yaralama katsı olmaksızın köpeğe yakın yere ateş ettiğini beyan etmiş,  şikâyetçilerin alınan ifadelerinde; polisi köpeğe ateş ederken görmediklerini ve köpeğin öldüğünü bilmediklerini beyan etmişlerdir. Görevli polis memuru sağlık kuruluşuna sevk edilmiş, düzenlenen doktor raporunda sağ bacağında köpek ısırığı olduğu anlaşılmış, konu ile ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.​

Peki bu açıklama neden şaşırtıcı!

  1. Köpeği Silahla vuran polis çekilen videoda vurduğunu kabul etmesine rağmen, Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada havaya ateş etti ve köpeğe yakın yere ateş etti denilmiş!

2. Trafik polisine köpek saldırdı denilmiş ve köpeğin saldırıya devam ettiği belirtilmiş! Ama Trafik polisinde bulunan yara bu görseldekinden ibaret!

polis kendisine saldiran kopege ates etti

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

 

3. Yapılan açıklamada polis havaya ateş etti denilse de vatandaşların olay yerinden çektiğini iddia ettiği ve sosyal medyada paylaştığı görüntülerde durum hiç öyle göstermiyor! (Köpek olay yerinden korku ile kaçığı için köpeğin fotoğrafı yok)

37488402 2209353939078928 1111306518503882752 n

Son olarak bir poliste olsanız hiçbir insanın, diğer bir canlıyı bu kadar basit bir şekilde vurma hakkı yok. Trafik polisi silahına sarılmayı seçmek yerine başka bir çözüm bulabilirdi!

39193543 2209353859078936 2652281500875096064 n

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eyüp kedi

Eyüp’te Kediye Tecüvüz Eden Sanığın Tutukluluğunun Devamına Karar Verildi

kurbanliklari agir ceksin diye diskida bekletti

İğrençliğin Böylesi: Ağır Çeksin Diye İnekleri Dışkıda Bekletti