in

İzmir’de Trafik Polisi, Sokakta Yatan Köpeği Silahla Vurdu

İzmir’de vatandaşlar tarafından çekilen bir video görüntü izleyenleri şoke etti. Görüntülede bir polis memuru vatandaşlarla kavga ediyor. Kavganın sebebi ise polis memurunun sokakta yatan bir köpeği vurması!

Bugün sabah saatlerinde İzmir Soğukkuyu Mahallesi’nde gerçekleşen olay kan dondurdu. İddiaya göre bir trafik polisi yerde yatan bir sokak köpeğine birden fazla kez ateş ederek vurdu. Olay ardından bir belediye otobüsene binerek uzklaşmaya çalıştı.

Video: ETHA

Otobüse binen polise mahalleli tepki gösterdi. Otobüs şoförüne sürekli arabayı sürmesini söyleyen polis memuruna rağmen vatandaşlar otobüsün hareket etmesine engel oldular. Vatandaşlar polis çağıracaklarını söyleyerek trafik polisinin otobüsten inmesini ve kimliğini vermesini istedi. Vatandaşların “Yerde yatan köpeğe niye kurşun saydırdın” sorularına “Bana saldırdı vurdum” dedi. Kimliğini vermeyen polis, tepkiler üzerine otobüsten inerek bir servis aracına binip olay yerinden kaçtı.
Hayvan hakkkı savunucusu Nilden Deniz Çoşkun, köpeğin 10 yaşında olduğunu ve yıllardır o sakakta yaşadığını söyledi. Vurulmasının ardından olayın şoku ile kaçan köpek bulunamadı. Çoşkun, köpeğin polisin iddia ettği gibi saldırmadığını polisin köpek yerde yatarken durup dururken ateş ettiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İğrenç Protesto Vegan Festivaline Çiğ Et Yiyerek Girdiöç

İğrenç Protesto: Vegan Festivaline Çiğ Et Yiyerek Girdi

Biri Çarpıp Kaçtı Diğerleri Kurtarmak için Seferber Olduöç

Biri Çarpıp Kaçtı, Diğerleri Kurtarmak için Seferber Oldu