in

İzmir’de İğrenç Olay: Menderes’te 10 Lira Karşılığı Eşeğe Tecavüz

Menderes’te bir kişinin eşeğine 10 lira karşılığında tecavüz ettirdiği gerekçesiyle emniyet harekete geçti. Köylülerin ihbarı üzerine inceleme başlatılan olayda, eşek sahibinin akli dengesi yerinde olmadığı için herhangi bir cezai işlem uygulanmadı.

Menderes‘te bir kişinin eşeğine 10 lira karşılığında tecavüz ettirdiği gerekçesiyle emniyet harekete geçti.

İzmirde İğrenç OlayMendereste 10 Lira Karşılığı Eşeğe Tecavüzöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Haber Ekspres’in haberine göre köylülerin ihbarı üzerine inceleme başlatılan olayda, eşek sahibinin akli dengesi yerinde olmadığı için herhangi bir cezai işlem uygulanmadı. İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu’ndan Avukat Deniz Tavşancıl Kalafatoğlu’da konunun hukuki boyutunu değerlendirdi.

Hastalık ve sapkınlık

İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu’ndan Avukat Deniz Tavşancıl Kalafatoğlu, konuyla ilgili dava kararını doğru bulmadığını belirterek, cezai ehliyetlerinin olmaması, insanların diledikleri gibi etrafa zarar vermelerini gerektirmeyeceğini hatırlattı. Tavşancıl Kalafatoğlu “Her şeyden öte hayvana tecavüz bir hastalık ve sapkınlık hali. Ülkemizde malesef insanlar cinsel ihtiyaç adı altında bunu yansıtıyorlar. Biz bu kişilerin kontrol düşkünü, arzularını yerine getirirken tehlikeli dürtülerle hareket eden insanlar olduklarını biliyoruz. Şiddete ve saldırganlığa eğilimli insanlar bu suçları işliyor. Hayvana tacevüz edilmiş, üzerine bir de kuyruğunu kesmişler. Bunlar gerçekten çok korkunç işler. Ne vicdan, ne yürek ne de akıl bu insanların yaptığını anlatamıyor” diye konuştu.

Hukuk garabeti

Tecavüzcülerin yaşlarının küçük olması nedeniyle dava dosyasının kapatılmasını bir hukuk garabeti olarak değerlendiren  Avukat Deniz Tavşancıl Kalafatoğlu, “Ortada bir zarar varsa zaten tamir edilmesi gerekiyor. Cezai ehliyet ayrı, hukuki ve maddi zarar ayrı. Orada hayvana yönelik, ödenmesi gereken bir zarar var. Bu hayvanın beden bütünlüğü bozulmuş ortada bir uzuv kaybı var, veteriner masrafları var. Bunların da muhakkak telafi edilmesi gerekiyor. Her şeyden önce hayvan sahibinin cezai ehliyetinin olmaması da onun vesayet altında olduğunu gösterir. Onun adına biri bunu yapabilir. Peşini bırakmamak lazım. Biz sahipli, sahipsiz hangi hayvan olursa olsun verilen zararların hapis cezası ile sonuçlanması gerektiğini düşünüyoruz. Yasa tasarısının de bir an önce çıkmasını bekliyoruz” sözleriyle yeniden hayvan hakları yasasının düzenlenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Amasya Adliyesinin Kedisi Adaletöç

Amasya Adliyesi’nin Kedisi ‘Adalet’

cananekinciyılmaz amanavcıvurmabeni

Aman Avcı, Vurma beni!