in

İzmir’de Din Görevlisi Şiddeti: “Bu Köpeğe Bakmayacaksın!”

Sokak hayvanlarını beslediği için şiddet gören Fatma Teyze’ye saldıran din görevlisi hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Geçtiğimiz günlerde İzmir Torbalı’da sokak hayvanlarını besleyen Fatma Teyze, komşuları tarafından saldırıya uğramıştı. Yaşlı kadına şiddet görüntülerinin sosyal medyada yayınlanması üzerine hayvanseverler, harekete geçti.

izmir2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Din görevlisi olduğu belirlenen saldırgan hakkında, Ege Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Funda Bayriersoy, İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne ‘kadına şiddet ve saldırı’ suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu.

‘O kişinin ceza alması gerekir’

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) Yönetim Kurulu Üyesi Fevziye Özkan, şiddete uğrayan hayvansever Fatma Özkan’ın komşusunun kendisini aramasıyla olaydan haberdar olduğunu belirterek şöyle dedi:

izmir1onn

“Telefondaki komşusu, yıllardır sahipsiz hayvanları besleyen Fatma Özkan’ın durumuna çok üzüldüğünü söyledi. Özkan’ın yaşlı olduğunu ve yaşadığı olay nedeniyle çok korktuğunu da anlattı. Bunun üzerine yasal süreci başlatmalarını, Fatma Özkan’ın darp raporu alıp, şikayetçi olmasını önerdim. Konfederasyon olarak harete geçtik. Özkan’a şiddet uygulayan kişinin Müftülük’te çalıştığını öğrendik. Mütftülüğe soruşturma açılması konusunda dilekçelerimizi yolladık. Hayvan korumacıları bu duruma tahammül edemedi. Ülkemizde hayvanlara karşı artan şiddetin zamanla insanlara kadar geleceği düşüncesiyle Müftülüğe gönderilen dilekçelere geniş katılım oldu. O kişinin ceza alması gerekir. Bu sahış 3-5 TL idari para cezası ile kurtulmamalı. Hayvanlara zülüm edenler, mutlaka hapis cezası alması gerekir. 5 bin 199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun TCK kapsamına alınmasını istiyoruz.”

Konuyla ilgili bir önceki haber için:

İzmir’de Önce Hayvan Besleyen Fatma Teyzeye Saldırdılar Sonra Kedi Evlerini Yıktılar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

giresunonn

Kameralara Yansıyan Merhamet: Üşüyen Köpeğe Montunu Verdi

ısparta ıspataküs köpek

Isparta’da Şiddete Maruz Kalan Spartaküs’ün Hayata Geri Dönüşü