in

İzmir’de 4 bin kapasiteli Hayvan Mezarlığı

Çok sevdikleri can yoldaşlarını mezarlıkta da ziyaret etmek isteyen hayvanseverlerin hayvan mezarlığı talebi İzmir’de de gündeme taşındı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 43 dönümlük araziye, barınak ve 4 bin kapasiteli hayvan mezarlığı kurmayı planlıyor. İçinde Rehabilitasyon Merkezi‘nin de yer alacağı 5.6 milyon liralık kompleks yaz başında hizmete açılacak.
izmir-hayvan-mezarligi-ajanimo-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yardıma muhtaç sokak hayvanlarının tedavi ve rehabilitasyonu için Menemen Seyrek’deki yaklaşık 43 dönümlük arazide yeni bir barınak kurma kararını hayata geçiriyor. Hayvanların her türlü ihtiyacının karşılanacağı Can Dostlar Yuvası, aynı anda bin 100 hayvana hizmet verebilecek şekilde, her biri 10 kedi veya köpek kapasiteli 112 birimden oluşuyor.

Alanda ayrıca, hayvanseverlerin kaybettikleri minik dostlarını da defnedebilecekleri 4 bin kapasiteli hayvan mezarlığı da oluşturulacak. 5.6 milyon TL’ye mal olan yeni yuva ve mezarlığı yaz başına kadar hizmete alınması planlanıyor. Can Dostlar Yuvası’nda, yardıma ihtiyacı olan sokak hayvanları, geçici bir süre tedavi ve rehabilitasyon için konuk edilecek. Hasta ve yasaklı ırkların ise sürekli kalacağı bölümler olacak.

izmir-hayvan-mezarligi-ajanimo-2

Alan içinde mevcut olan ve bir hastane kapasitesine sahip ‘Havyan Rehabilitasyon Merkezi’nde yine tedavi, ameliyat ve kısırlaştırma işlemleri, bugüne kadar olduğu gibi devam edecek.

Işıkkent tesisi için Orman ve Su İşleri Bakanlığı‘ndan yer tahsis işlemleri sonunda tamamlandı. Seyrek’deki Can Dostlar Yuvası için çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan da Işıkkent’te kurmayı düşündüğü bir başka hayvan yuvası için proje hazırlıklarını sürdürüyor. İhtiyacı olan sokak hayvanlarının yüksek standartlı barınaklarda tedavi ve rehabilitasyonu için toplam 90 dönümlük arazide kurulacak.

Kaynak: İzmir Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bolu ajanimo1

Bolu’da Av Tüfeğiyle Vuruldu, Malkara’da Sopayla Dövüldü

geçen hafta ajanimo1

Haftanın Öne Çıkanları