in

İzmir’de 14 Kedi ve Köpek Ölüsü Bulundu

İzmir’in Aliağa ilçesinde, eski çöp depolama alanında bulunan ölü toplam 14 kedi ve köpek, tutanak tutulmasının ardından belediye ekipleri tarafından gömüldü.

Aliağa Belediyesi eski çöp depolama alanında dün, vatandaşlar tarafından çok sayıda kedi ve köpek ölüsü bulundu. Bu durum kısa sürede ilçede hayvanseverler tarafından sosyal medyada yayıldı. Durumun ortaya çıkmasının ardından Aliağa Belediyesi zabıta ekibi ve veterineri ile Aliağa İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden bir yetkili, olay yerine gidip, tutanakla durumu tespit etti. Tespitin ardından toplam 14 kedi ve köpek ölüsü dozerle gömüldü.

14 Kedi ve Köpek Ölüsüöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Aliağa Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, bulunan hayvanların ölüm nedeninin tespit edilemediği belirtilip, savcılığa suç duyurusunda bulunulacağı bildirildi. Hayvanseverler ise, ölen hayvan sayısının çok daha fazla olduğunu ileri sürdü. İzmir Valiliği Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Hülya Oktay Alpgiray, “Aliağa’ya yerleşeli 25 yıl oldu. O yıllardan bugüne benzer görüntüleri defalarca gördüm ve hiçbir zaman netice alınmadı. Faillerin bulunması için mutlaka bölgede yaşayanlarla görüşülmeli. Birileri denk gelmiştir ancak bunu dillendirecek cesareti bulurlar mı? Köpek ölüleri arasında yenileri de eskileri de mevcut. Bir iki köpek olsa durum farklı olur ama birileri o bölgenin eski çöplük yeri olması nedeniyle hayvanları oraya yığmış. Üstlerinin kapatılmamış olması ise bende birilerinin katliam yaptığı hissini uyandırdı. O bölgeyi çok bilmiyorum ancak MOBESE kamerası var ise tespit kolay. Tabii ki bu ciddi teftiş isteyen bir konu” dedi. Alpgiray, sorumluların bulunup, cezalandırılmasını da istedi.

coplukte 14 kedi ve kopek olusu bulundu 1278 dhaphoto2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yasa Dışı Avlanma ve Yabani Hayvan Ticaretiyle Mücadele Eden Araştırmacı Esmond Bradley Martin Öldürüldüöç

Yasa Dışı Avlanma ile Mücadele Eden Araştırmacı Esmond Bradley Martin Öldürüldü

zülal kalkandelenöç

Brezilya’dan İthal Edilen 27 Bin Hayvanın, Dışkıya Bulanmış Halde Haftalarca Süren Korkunç Yolculuğu