❤️ Dr. Pati Üsküdar Veteriner Kliniği & Petopia Ümraniye Veteriner Kliniği Ajanimo'ya bayılıyor ❤️

Türkiye'nin Hayvan Haber Sitesi

Türkiye'nin Hayvan Haber Sitesi

Gözlerinizi yormayan gece moduna geçin.

Gözlerinizi yormayan gündüz moduna geçin.

in

İzmir Rengarenk Kedi Yuvaları ile Kışa Hazır

Konak Belediyesi, soğuk havalar etkili olmadan önce sokakta yaşayan kedilerin barınması için atık araba lastiklerinden ev yaptı. İki katlı, rengarenk ve birden fazla kedinin barınabileceği şekilde tasarlanan kedi evleri, 12 mahallede sokak hayvanlarının gönüllü bakımını yapan vatandaşa teslim edildi.

Sokak kedilerinin yağmurdan ve soğuktan korunması amacıyla Konak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün atölyesinde üretilen kedi evleri mahallelere dağıtıldı. Şimdilik on iki mahalleye ve Hayvansever vatandaşlar aracılığıyla tespit edilen noktalara teslim edilen Kedi evleri büyük ilgi gördü.

İzmir Rengarenk Kedi Yuvaları ile Kışa Hazır 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İki katlı, rengarenk ve birden fazla kedinin barınabileceği şekilde tasarlanan bu şirin kedi evleri, vatandaşlar tarafından da oldukça beğeni gördü. Öncelikli olarak mahallelerde sokak hayvanlarının gönüllü bakımını üstlenen hayvan dostu vatandaşlara teslim edilen evlerin ihtiyaç oldukça yapımına devam edilecek.

İzmir Rengarenk Kedi Yuvaları ile Kışa Hazır 1

Karşıyaka Belediyesi de, ilçe genelindeki parklara yerleştirdiği kedi evlerini hem çevre hem de can dostların sağlığı için korunaklı hale getiriyor. Etrafı telle çevrilip üzeri kapatılan her yuvanın anahtarı bir hayvan koruma gönüllüsüne teslim ediliyor.

Karsiyaka 7731 1

Uygulama, ilk etapta Osmanbey Parkı ve Salih Evkuran Parkı’nda hayata geçirildi. Çalışmanın ilçe genelinde uygun olan tüm parklara yayılacağı; hem mevcut olan hem yeni yapılacak kedi evlerinde de aynı uygulamanın sürdürüleceği belirtildi. Bugüne kadar farklı noktalara 100’den fazla sabit kedi evi yerleştirildi.

Kaynak: Milliyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ereğli’nin Kedi Köpek Evleri Öğrencilere Teslim öç

Ereğli’nin Kedi Köpek Evleri Öğrencilere Teslim

Marmarayda Susayan Kedisine Biberonla Su İçeren Yolcuöç

Marmaray’da Susayan Kedisine Biberonla Su İçeren Yolcu

Başa Dön