in

İzmir İtfaiyesi 1 Yıl İçerisinde Bin 634 Kedi Kurtardı!

İzmir itfaiyesi açıkladığı rapora göre bir yıl içerisinde bin 634 kedi kurtarırken, 122’si köpek, 352 kuş olmak üzere birçok canlının da yeniden hayata tutunması sağlandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığının raporuna göre, bir yılda İzmir’deki yangınların yüzde 42’si sigara izmaritinden çıktı.

BİR YILDA BİN 634 KEDİ KURTARILDI

İtfaiye ekiplerinin yoğun olarak mesai harcadığı bir diğer konu ise hayvan kurtarma oldu. Bir yılda bin 634 kedi kurtarılırken yine 122’si köpek, 352 kuş olmak üzere birçok canlının da yeniden hayata tutunması sağlandı.

Türkiye’de ilk kez İzmir’de kurulan AKS 110 ekiplerinin de katıldığı çalışmalarda, 318 trafik kazasına müdahale edildi. Yine rapora yansıyan bir diğer veriye göre, binada mahsur kalan 163 kişi kurtarıldı. Ayrıca 34 kişi ise parmaktan çıkarılamayan yüzükleri için itfaiyeye başvurdu. Öte yandan İzmir İtfaiye Dairesi Başkanlığına son bir yılda 5 bin 292 ihbar yapıldı. İhbarlardan 977’si asılsız çıktı. Son bir yılda çıkan yangınlardan dolayı, ortaya çıkan hasar ise 147 milyon 667 bin 685 TL’yi buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ağaç yediuyuru bilecikte

Ender Rastlanan “Ağaç Yediuyuru” Bilecik’te Görüldü!

konya yaban keçisi dkmp

Hasta Olarak Bulunan Yaban Keçisi Koruma Altına Alındı