in ,

İyileşen Leylek ve Pelikan Özgürlüğüne Kavuştu

Afyonkarahisar’da yorgun halde bulunduktan sonra Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (AKÜREM) tedavisi yapılan pelikan ve leylek doğaya bırakıldı.

Afyonkarahisar Emirdağ kırsalında vatandaşlar tarafından bulunan göç yorgunu pelikan ve leylek, ihbar üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından koruma altına alındı. Ekipler, pelikan ve leyleği tedavileri için AKÜREM’e getirdi. Burada iki haftalık tedavilerinin ardından pelikan ve leylek doğaya salındı.

Iyilesen Leylek ve Pelikan Ozgurlugune Kavustu 2 scaled

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


Göç Yorgunları Artık Uçmaya Hazır

AKÜREM Müdürü Doç. Dr. Emine Esna Kandır yaptığı açıklamada, göç yorgunu pelikan ve leyleğin bakım ve tedavilerinin tamamlandığını söyledi. Kandır konuşmasına şöyle devam etti:
“Bahar ayıyla birlikte göçmen kuşlar ülkemize gelmeye başladılar. Bu kuşlardan pelikan ve leylek bir süredir merkezimizde misafirlerdi. Sadece göç yorgunuydular o neden şanslıydılar, başka herhangi bir travmaya uğramamışlardı. Gerekli bakım ve tedavilerini gerçekleştirdikten sonra kendilerini bugün doğa ile buluşturduk. Yolları açık, ömürler uzun, nesilleri bol olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

300 Milyon Yillik Fosil Nesli Tukenen Kopek Baligina Ait Cikti

300 Milyon Yıllık Fosil, Nesli Tükenen Köpek Balığına Ait Çıktı

Satin Alma Sahiplen Farkindaligina Tunc Soyerden Sepet Dagitimi1

Satın Alma Sahiplen Farkındalığına Tunç Soyer’den Sepet Dağıtımı