in

İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan: Hayvan Hakları Yasası Hemen Meclise Gelmeli

İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan hayvana yönelik şiddetin önlenmesi için bir an önce yasanın çıkması gerektiğini belirtti.

İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan TBMM’de bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında gündeme dair konulara değinen Türkkan hayvan hakları yasası ile ilgili de bir açıklamada bulundu. Lütfü Türkkan  konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı “Hayvan hakları yasasının bir an önce meclise sunulması gerektiğini belirten Türkkan, hayvanlara yönelik suçu lanetlemekten öteye gitmeliyiz dedi. Meclis Genel Kurulu verilen aranın ardından haftaya Salı günü tekrar açılıyor. Birçok kanun teklifi, araştırma önergesi de gündeme alınmayı bekliyor.

Hayvan hakları yasası uzun zamandır kamuoyunun çıkmasını istediği bir yasa örneğin. Herkes söz verdi hala yok. Buradan siyasi parti temsilcilerine çağrı yapıyorum. Hayvan Hakları yasasını bir an önce Meclis’e getirmeliyiz. Aksi halde hayvanlara yapılan zulmü sosyal medyada lanetlemekten öteye geçemeyeceğiz. Millet de lanetliyor biz de lanetliyoruz.  Haklı olarak vatandaş bana diyor ki “ ya arkadaş sen milletvekilisin lanetleyeceğinize yasa çıkarsanıza”. Hayvana şiddetin, eziyetin arttığı bir dönemde biz de bu yasanın bir an önce Genel Kurul gündemine gelmesini bekliyoruz.”

Bunun yanı sıra Gelen son dakika haberine göre; AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, hayvan hakları ile ilgili çalışmalara ilişkin, “Önümüzdeki haftalarda sıraya almak suretiyle yasalaştıracağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sibirya soguklarinin etkili oldugu Bayburtta vatandaslar ve gorevliler yaban hayvanlari icin dogaya yem birakirken cok sayida yaban ordegi de Coruh Nehrini mesken tuttu.

Yaban Ördekleri Çoruh Nehri’ni Çok Sevdi

Eksi 20i Goren Eskisehirde Sokak Hayvanlarina Gonulluler Sahip Cikiyor

Eksi 20’yi Gören Eskişehir’de Sokak Hayvanlarına Gönüllüler Sahip Çıkıyor