in

İyi İnsanlar Sayesinde Gözleri Yeniden Işık Saçan ‘Karam’

Bir ‘mucizeler gerçektir’ hikayesi okumaya hazır mısınız? Bu hikaye gerçek ve hikayenin kahramanı köpüş ‘Karam’.

O bir küçük, kara mucize.  YHS Başkanı Özgün Öztürk’ün deyimiyle “O bir Karam mucizesi.” Bir ihbar üzerine onu almaya gittiklerinde gözlerine inanamamışlar. “Hayatımda böylesine korkunç durumda gözler görmemiştim. Ama daha da acısı bu halde bile sesi çıkmayan Karam’dı. Kör olduğu halde ona dokunmama, sarılmama izin verdi. Sesi çıkmıyordu. Sessizce katlanıyordu. Bir de tanımadığı insanların ona dokunmasına izin veriyordu. Kalbim dağlandı” diyor Yaşam Hakkına Saygı Derneği(YHS) Başkanı Özgün Öztürk.

İyi İnsanlar Sayesinde Gözleri Yeniden Işık Saçan Karam 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Onu alıp hemen önce Veteriner Hekim Lale Engeci’ye, ardından da hayvanlarda göz hastalıkları konusunda Türkiye’deki tek isim Veteriner Hekim Murat Şaroğlu’na götürmüşler. Her şey 2 saat içinde olup bitmiş. Murat Bey zaman kaybetmeden hemen onu ameliyata almış.

İyi İnsanlar Sayesinde Gözleri Yeniden Işık Saçan Karam 4

Sonrası uzun, aylar süren bir macera. Haftada bir, 2 haftada bir, 4 haftada bir, sürekli değişen aralıklarla kliniğe gidiş gelişler, değişen ilaçlar. Bu esnada bir de kennel cough olmuş. Yürekleri ağızlarına gelmiş.

İyi İnsanlar Sayesinde Gözleri Yeniden Işık Saçan Karam 5

Gözlerinin haliyle tüm Türkiye’nin yüreğini ayağa kaldırmış, sonra da iyileşme süreciyle tüm Türkiye’nin ilgi odağı olmuş. Dernek bu süreçte çok da büyük bir zorluk daha yaşamış. Yazın başlattıkları havai fişek imza kampanyası esnasında instagram hesapları kapatılmış. Yeni hesaplarını bir türlü eski takipçilerine ulaştıramamışlar.

 

Özgün Öztürk “Mucizeler gerçektir. Mucizelere inanmak gerekiyor. Onlar bu acıları çekiyorken bizim çabalamama, elimizden gelenin fazlasını yapmama şansımız yok. İlmek ilmek de ilerleyebiliriz, bir sonuca ulaşamayabiliriz. Ama son noktaya kadar yapılması gerekeni yapmak zorundayız. Onlar için. Bu mucizeleri destek veren iyi insanlarımız sayesinde gerçekleştiriyoruz. Her şeyi birlikte yapıyoruz. Bu yüzden yanımızda olan tüm iyi insanlara minnettarız. Maddi destek çok kıymetli ama instagram hesabımızdan yapılacak repostlar ve story paylaşımları da bir o kadar değerli. Karam ve tüm diğer çocuklarımız adına minnettarız” diyor.

İyi İnsanlar Sayesinde Gözleri Yeniden Işık Saçan Karam 6

Aylardır emek veriyorlar. Süreç tam bitmemiş. Ama kocaman gülümsemesiyle, oyun oynarkenki neşesiyle Karam, olan biteni çoktan unutmuş, bu yaşam şeklini çoktan kabullenmiş görünüyor.

İyi İnsanlar Sayesinde Gözleri Yeniden Işık Saçan Karam 1

Nefis bir Karam hikayesi, yüreklere umut, yüzlere gülümseme olsun. Bu kadar kötülüğün içindeki iyiliğin ışığı olarak doğsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Kez Barınağa Terk Edilen ve Onlarca Geçici Yuvada Kalan Görme ve Duyma Engelli Köpeköç

4 Kez Barınağa Terk Edilen ve Onlarca Geçici Yuvada Kalan Görme ve Duyma Engelli Köpek

Vanda Satışı Yasak 75 Çiğdeci Kuşu Bulunduöç

Van’da Satışı Yasak 75 Çiğdeci Kuşu Bulundu