in

İtfaiyenin Kurtarmaya Gelmediği, İnşaat Temeline Sıkışan Kedi Tontiş Hayatını Kaybetti

Binanın temeline sıkışan ‘Tontiş’ isimli kedisini kurtarmak için Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nden yardım isteyen Huriye Aydın’a, ekipler olumsuz cevap verdi. İki gün sonra sıkıştığı yerden çıkan kedi, teslim edildiği barınakta can verdi.

Samsun‘un İlkadım İlçesi’ne bağlı Fatih Mahallesi Uygur Sokak‘ta yaşayan Huriye Aydın isimli vatandaş, Tontiş isimli kedisinin evinin arkasında yer alan binanın temeline girdiğini, kedisinin temelden çıkamadığını ve acı çektiğini görünce olayı Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü‘ne haber verdiğini söyledi.

İtfaiyenin Kurtarmaya Gelmediği, İnşaat Temeline Sıkışan Kedi Tontiş Hayatını Kaybetti

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İtfaiye Müdürlüğü’nden ekiplerin geldiğini ancak sıkışanın kedi olduğunu görünce, ‘İnsan hayatı daha önemli. Siz burayı kazın o çıkar’ diyerek olay yerini terk ettiğini ve ilgilenmediğini iddia etti.

Kedisini oradan kendi imkanları ile çıkaramadığı için yine 50 dakika boyunca İtfaiye Müdürlüğü’ne yeniden ulaşmaya çalıştığını belirten Huriye Aydın, “Telefon açıldı ve bu sefer de son çare yalan ihbarda bulundum. Karşı evden dumanlar yükseldiğini, zillerine bastığımı ama kimsenin kapıyı açmadığını söyledim. Yine geldiler. Ancak yine sonuç alamadık. Ve beni itfaiyeye ‘yalan ihbar’ yapmaktan dolayı ceza yazmakla tehdit ettiler, çekip gittiler” dedi.

İtfaiyenin Kurtarmaya Gelmediği, İnşaat Temeline Sıkışan Kedi Tontiş Hayatını Kaybetti

NE OLURDU KEDİMİ KURTARSALARDI?
2 gün sonra kedinin kendiliğinden o delikten çıktığını ve hasta düştüğünü kaydeden Aydın, “Alıp barınağa teslim ettik. Veteriner hekim Nurhan İşler çok ilgilendi ancak tüm müdahalelere rağmen kurtaramadık. Kendisine ilgisi ve alakasından dolayı teşekkür ederim. Ancak itfaiye çalışanlarına kızgınım. Sonuçta kedi de olsa o bir can taşıyor ve sıkışmış, can havliyle kurtarılmak istiyor. Kedim öldü. Ne olurdu kedimi 10 dakikalık bir çalışma ile kurtarsalardı. Haberlerde izliyoruz. Diğer illerde hayvanlar için ev kapıları kırılıyor, kanalizasyon hatlarına giriliyor, elektrik direklerine çıkıyor itfaiye çalışanları. Biz de ise itfaiye çalışanları, beni tehdit edip, çekip gidiyor” diyerek sitemini dile getirdi.

Kaynak: Halk Gazetesi

Yorum

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çişini Yaptığı için Sahibiyle Birlikte Tüfekle Vurulan Köpek Hayatını Kaybettiöç

Çişini Yaptığı için Sahibiyle Birlikte Tüfekle Vurulan Köpek Hayatını Kaybetti

Tüylerinde Bir Kedi Sliüet Taşıyan Kedi Japonyada Fenomen Olduöç

Tüylerinde Bir Kedi Silueti Taşıyan Kedi Japonya’da Fenomen Oldu