in

İtfaiye Ekipleri Ülkenin Dört Bir Yanında Hayvanların Yardımına Koştu

Çorum’un Kargı ilçesinde kuyuya düşen yavru köpek ve Denizli’de demir parmaklıklara sıkışan yavru köpek ile Balıkesir’de bir markette sıkışan kedilerin yardımına itfaiye ekipleri koştu.

Denizli’de gövdesi demir parmaklıklara sıkışan yavru köpek, itfaiye ekipleri tarafından parmaklıklar genişletilerek kurtarıldı.

Merkezefendi ilçesi Başkarcı Mahallesinde iki yavru köpek demir parmaklıkların arasında geçerken biri sıkışarak parmaklıklar arasında kaldı. Sahibinin uğraşları sonucu yavru köpek kurtarılamayınca itfaiye ekiplerine haber verildi. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler demir parmaklıkları genişleterek köpek yavrusunu sıkıştığı yerden kurtardı. Sonrasında köpek sahibine teslim edildi.

DEMİR PARMAKLIKLARA SIKIŞAN YAVRU KÖPEĞİ İTFAİYE EKİPLERİ KURTARDI

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

KUYUYA DÜŞEN YAVRU KÖPEK

Edinilen bilgilere göre, Ağaçarası mevkiinden geçen bir vatandaş bölgede bulunan kuyudan köpek sesi geldiğini duydu. Yaklaşık 7 metrelik derinlikteki kuyunun içerisinde yavru köpeği fark eden vatandaşlar itfaiyeye haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen Kargı Belediyesi itfaiye ekipleri mahsur kalan yavru köpeği olduğu yerden çıkardı. Köpeğin kurtarılma anı cep telefonu kameraları ile görüntülendi. Kargı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü veteriner hekimleri tarafından muayenesi yapılan yavru köpeğin sağlık durumunun iyi olduğu, yaklaşık 3 gündür kuyuda olabileceği değerlendirildi. Karnı doyurulan yavru köpek daha sonra salıverildi.

KUYUYA DÜŞEN YAVRU KÖPEĞİ İTFAİYE KURTARDI

MARKETTE MAHSUR KALAN KEDİLER

Susurluk’ta bir yavru kedi markete girerek marketteki rafların altında dolaşmaya başladı. Vatandaşlar ve market görevlileri marketteki kedinin rafların altına sıkıştığını görünce durumu itfaiye ekiplerine haber verdi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Susurluk İtfaiye Grup Amirliği’ne bağlı ekipler ihbarın ardından markete geldi. İtfaiye ekipleri adeta seferber olarak küçük kedi yavrusunun sıkıştığı yerden kurtarılması için büyük çaba harcadı. Kısa bir süre sonra yavru kediyi sıkıştığı rafın altından kurtaran itfaiye ekipleri vatandaşların takdirini topladı.

SIKIŞAN YAVRU KEDİLERİN YARDIMINA İTFAİYECİLER KOŞTU

Yavru kedi itfaiyecilerin kendisini sıkıştığı yerden kurtarmasının ardından hızla marketten çıkarak gözlerden uzaklaştı.

SIKIŞAN YAVRU KEDİLERİN YARDIMINA İTFAİYECİLER KOŞTU

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Foto Kapana Yakalanan Hayvanların Muhteşem Görüntüleri

Foto Kapana Yakalanan Hayvanların Muhteşem Görüntüleri

Yavruları Kayalıklarda Sıkışan Anne Köpek İnsanlardan Yardım İstedi

Yavruları Kayalıklarda Sıkışan Anne Köpek İnsanlardan Yardım İstedi