in

İtalya’da Kedi ve Köpekler için Artık Banka Hesabı Açılabilecek

İtalya’da kedi ve köpekler için banka hesabı açma girişimini Piacenza Bankası gerçekleştirdi.

Kuzey İtalya’nın Piacenza kentinin yerel bankası “Banca di Piacenza”nın Müdürü Corrado Sforza Fogliani cins köpeği İspanyol Cocker’i “Sun” için ilk banka hesabını açtığını “La Stampa” gazetesine açıkladı.

CNN Türk.com’un haberine göreBankacı Fogliani bir hayvanın mevduat sahibi olmasının ön çalışmalarının kolay geçmediğini ancak bürokratik engelleri teker teker aşarak Merkez Bankası’na kabul ettirdiklerini de sözlerine ekledi.

“Sadık Dostlar”a hesap açma fikrinin aslında bir müşterinden geldiğini itiraf eden Bankacı Corrado Sforza Fogliani şöyle konuştu: “Ülkemizde 8 milyon köpek 7 milyon kedi var. Tabi bunların aylık masrafları var. mamaları, bakımı, aşıları, veteriner giderleri, sigortalar, aksesuarlar ve tutarları hiçte küçümsenecek kadar değil. Bir süre önce bir kadın müşterimiz köpeği için hesap açtırmak istedi ve ünlü opera bastecisi Giuseppe Verdi’nin Piacanza’lı olduğunu ve yaşadığı sürede villasında onlarca köpek beslediğini, Piacenza’nın evcil hayvanlarıyla da ün yaptığını söyleyerek masraflar için sahipli köpek ve kedilere özel banka hesabı açılmasını önerdi.

Çok düşündük taşındık fizibilite raporları hazırladık ve Verdi’nin anısına “Sadık Dostlar” adıyla hesap açılmasını onayladık. Şu anda 200 kadar müşterimiz var. Tek istediğimiz köpeklerin ve kedilerin kimliği ve sahiplerinin soyadını taşıması. Her ay en az 6 Euro’yu bireysel hesap numarasına yatırmaları da şart. Bu girişimin öncü bankası olduğumuz için gurur duyarken bütün İtalya’ya yayılması için destek vermekteyiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Antalyada Bir Marketin Şarküteri Dolabına Sıkışan Yavru Kumrular 2 Gün Boyunca Yardım Beklediöç

Antalya’da Bir Marketin Şarküteri Dolabına Sıkışan Yavru Kumrular 2 Gün Boyunca Yardım Bekledi

Kaleiçinde Kurulan Kedi Evleri Kaldırılıyoröçççç

Kaleiçi’nde Kurulan Kedi Evleri Kaldırılıyor