in

İtalya’da Deprem Enkazından Kurtarılan Köpek: Romeo

İtalya’daki depremde yıkılan evin altında kalarak öldü zannedilen Romeo isimli köpeğin bulunması sadece insan dostlarını değil tüm İtalyanları sevindirdi.

ıtalya-deprem-2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İtalya, “Romeo” isimli köpeği konuşuyor. 293 kişinin yaşamını yitirdiği depremin üstünden tam 10 gün geçmesine rağmen göçük altından canlı çıkarılan Golden cinsi köpek, tüm İtalyanlara moral oldu.

ıtalya-deprem-3

24 Ağustos’ta meydana gelen büyük depremden tam 10 gün sonra, arama kurtarma ekipleri Golden Retriever cinsi bir köpeği göçük altından canlı çıkarmayı başardı.

Depremin en çok zarar verdiği kasabalardan Amatrice’de, tamamen yerle bir olan evlerinden geriye kalanları toplamak için bölgeye giden bir aile, göçük altında kalan “Romeo” isimli köpeklerinin halen havladığını duyunca hemen yetkililere haber verdi.Bunun üzerine bölgeye gelen ekipler, köpeği sıkıştığı yerden çıkarttı.

ıtalya-deprem-6

Moloz yığınlarının altında 10 gün geçirmesine rağmen gayet sağlıklı görünen köpek, yaşadıklarını kavrayabilmek için merakla sağa sola koşturdu.

“Romeo” sadece evleri yıkılan sahiplerine bir teselli olmakla kalmadı, aynı zamanda tüm İtalyanlara da moral kaynağı oldu.

Başkent Roma’nın 150 kilometre kuzey doğusunda meydana gelen 6,2 büyüklüğündeki depremde en az 293 kişi yaşamını yitirmişti.

Kaynak: NTV

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one cıkan panda ve gorıl

Pandalardan Sonra Goriller ‘Kırmızı Liste’de

saksağan4

Avustralya’da ‘Saksağanların Saldırı Sezonu’ Başladı