in

İtalya’da Bir IKEA Mağazası Kış Boyunca Sokak Hayvanları için Barınak Olacak

İtalya’nın Katanya kentindeki bir IKEA mağazası çalışanları, mağaza içerisinde mobilyaların sergilendiği alanları soğuk kış aylarında soğuktan etkilenmemeleri için sokak hayvanlarına açma kararı aldı.

İtalya’nın Katanya kentindeki IKEA çalışanları, mağazanın kapılarını kış aylarında soğuk havadan korunmaları için sokak hayvanlarına açma kararı aldı.

İtalya’da Bir IKEA Mağazası Kış Boyunca Sokak Hayvanları için Barınak Olacak

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

IKEA çalışanları tarafından yapılan bu iyi niyetli hareketten çok etkilendiği belirten Martine Taccia tarafından Facebook’ta paylaşılan videoda, bir grup köpeğin huzurlu ve mutlu bir şekilde mağazanın içerisindeki mobilyaların sergilendiği bölümlerde konakladıkları görülebilmekte.

Uygulamayı, yağmur yağdığı zamanlarda sokak hayvanları için barınak olması açısından olumlu bir girişim olan tanımlayan Taccia, “Tepkim saf şaşkınlıktan ibaretti, bu uygulama çok yaygın değil” dedi.
Taccia tarafından çekilen videoda yer alan köpeklerin görüntüleri, sadece Facebook üzerinde 1 milyonun üzerinde bir görüntülenmeye ulaştı.

Mobilya devi IKEA ve bazı hayvan hakları gruplarının ortaklığı ile 2014 yılında hayata geçen ‘Home For Hope’ (Umut için Yuva) projesi kapsamında, mağaza içerisinde mobilyaların arasına sokak köpeklerinin resimlerini konularak, sokak hayvanlarını sahiplenmeye niyeti olan kişileri harekete geçirmenin amaçlandığı bir girişim başlatılmıştı.

ABD ve Singapur’daki IKEA mağazaları bu projeye destek vermesine rağmen, İngiltere’deki birçok mağaza ise rehber köpekler haricindeki sokak hayvanlarının mağazalara girişini engelleyen katı bir politika uygulamaya devam etmekte.

The Dodo’ya konu hakkında açıklamalarda bulunan Beppe Liotta isimli bir müşteri de, “IKEA mağazasının girişinde ve mobilyaların sergilendikleri alanda orada bulunan köpekleri gördüğümde büyük bir mutluluk hissettim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

köpeköç

Tüfekle Boğazından Vurulan Köpek Hayatını Kaybetti

Ölü Balinanın Midesinden 6 Kilo Çöp Çıktıöç

Ölü Balinanın Midesinden 6 Kilo Çöp Çıktı