in

İşyeri Yanan İşletmeci İtfaiyecilerle Birlikte Köpeğini Kurtardı

Denizli’nin Merkezefendi İlçesi’nde, çelik kapı üretimi yapan işyerinde çıkan yangın diğer işyerlerine de sıçradı. 3 işyerinin alevlere teslim olduğu yangında zarar gören halı yıkama işletmesinin sahibi, eşyalarından daha çok itfaiye ekiplerinden mahsur kalan köpeğinin kurtarılmasını istedi.

Yangın, saat 22.00 sıralarında Merkezefendi İlçesi Eskihisar Mahallesi’ndeki eski kiremit fabrikasında bulunan işyerlerinde meydana geldi. Eski kiremit fabrikasında Osman Balkan’a ait çelik kapı üretimi yapan işyerinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler, kısa sürede diğer işyerlerine de sıçradı. Alevlerin yükseldiğini görenler durumu itfaiyeye bildirdi. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri alevlere 14 araç ve 35 itfaiye eri ile müdahale etti.

isyeri yanan isletmeci itfaiyecilerle birlikte kopegini kurtardi 4060 dhaphoto6

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Alevlerin söndürülmesi ardından yanan işyerlerinden biri olan halı yıkama işletmesinin sahibi Nejdet Çil, itfaiye ekiplerine köpeğinin işyerinde mahsur kaldığını söyledi. İtfaiye erleri bağlı olan Pitbul cinsi köpeği kurtarmak istedi ancak köpeğin saldırması üzerine geri çekildi.isyeri yanan isletmeci itfaiyecilerle birlikte kopegini kurtardi 4060 dhaphoto2

İşyerine girmek isteyen Nejdet Çil’e itfaiye ekipleri tarafından ısı geçirmeyen kıyafet ve kask giydirildikten sonra olay yerine itfaiye erleri eşliğinde götürüldü. Nejdet Çil, itfaiye erleriyle birlikte dumanlarında arasında kucağında köpeğiyle döndü.

isyeri yanan isletmeci itfaiyecilerle birlikte kopegini kurtardi 4060 dhaphoto1

Yangında herhangi bir can kaybı olmazken, 3 işyeri ve bir depoda hasar oluştu. İtfaiye ekiplerinin çalışmalarını tamamlamasının ardından olayla ilgili açıklama yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Murat Başlı, “Yangına 14 aracımız, 35 personelimiz müdahale etti. İçerde mahsur kalan bir köpek, gerekli güvenlik tedbirlerini alarak sahibi ile birlikte sağ bir şekilde kurtarıldı. 3 işyeri ve 1 deponun zarar gördüğü yangının çıkış nedenini araştıracağız. Herhangi bir can kaybı yada yaralanma yok, bizim için önemli olanda bu, fakat maddi hasar mevcut” dedi. Yangınla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

isyeri yanan isletmeci itfaiyecilerle birlikte kopegini kurtardi 4060 dhaphoto5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hayvanaiskenceyehapis

Sokak Hayvanlarına İşkenceye 4.5 Yıl Hapis Cezası Geliyor

Yolda Can Çekişen Atın İmdadına Gönüllü Veteriner Hekim Koştumöç

Yolda Can Çekişen Atın İmdadına Gönüllü Veteriner Hekim Koştu