in

İsviçre’de İnsanların ve Hayvanların Aynı Mezara Gömülebilmesi için Çalışma Başlatıldı

İnsanlar gelecekte evcil hayvanlarıyla birlikte gömülebilecek. Bern Belediye Konseyi, Yeşil Liberallerin bu konuyla ilgili isteğini inceliyor.

İsviçre´deki Yeşil Liberaller, insanların sevdikleri evcil hayvanlarıyla birlikte gömülebilmesini talep ediyor. Bern şehir yönetimi bu hafta konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada bu yönde bir ihtiyaç olduğunun bilindiğini yazdı.

isviçre

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

GLP / JGLP grubu, evcil hayvanların, özellikle birçok bekar yaşlı insanın hayatındaki son arkadaşları olduğuna dikkat çekti. Mezar kültürünün son yıllarda değiştiğine vurgu yapılırken, yerel konseyin bu tarz alternatif bir cenaze töreninin uygunluğunu, ölü huzurunun ve dine saygının korunması şartıyla kontrol edeceği bildirildi.

Açıklamada, Bern şehrinin en büyük mezarlığı olan Schosshalden Mezarlığı’nda, “insan ve hayvan” mezarlık alanı yaratma olasılığının olduğu belirtilirken, insanların ölümlü kalıntılarının kavanozda kül olarak veya cesetin tabutta gömülebilebileceğine, ancak evcil hayvanların sadece kül şeklinde gömülmesinin söz konusu olduğuna dikkat çekildi.

Bern Belediye Konseyi, İsviçre´de üstünlük kanununa göre insan-hayvan mezarlarına izin verildiğini yazarken, böylesi bir mezarlık alanı için yaklaşık üç yıl sürecek birkaç ayarlamaya ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Schosshalden Mezarlığı’na talebin yüksek olması durumunda şehirdeki diğer mezarlıklarda da insan-hayvan mezar alanları oluşturulabileceği bildirildi.

Kaynak:Pusula

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kötü Koşullarda Yaşayan 3 Çocuk ve 245 Hayvanın Bulunduğu Çöp Evöç

Kötü Koşullarda Yaşayan 3 Çocuk ve 245 Hayvanın Bulunduğu Çöp Ev

Hastane Kapısında 20 Gündür Tedavi Gören İnsanını Bekleyen Köpek Çakıröç

Hastane Kapısında, 20 Gündür Tedavi Gören İnsanını Bekleyen Köpek Çakır