in

İsveçli Bisikletçi, Köpeği İle Birlikte İstanbul’da

İsveçli Lina Halebratt, köpeği Bounty ile birlikte kanosu ve bisikletiyle Türkiye’ye geldi.

İsveç’in başkenti Stokholm’e 600 kilometre uzaklıktaki bir köyde yaşayan Lina Halebratt, çok merak ettiği İstanbul’a doğru yolculuğa başladı. Köpeği Bounty ve kanosunu da yanına alan Halebratt, ilk olarak İsveç’in dağlarını kayak yaparak aştı.

Kopenhag üzerinden Avrupa ana karasına kanoyla geçen Halebratt, yaklaşık 6 ayda Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine ulaşmayı başardı. Lüleburgaz Bisiklet Akademisi’nde bir gün dinlenen Halebratt, bir sonraki durağı İstanbul’a doğru yo la koyuldu.

İsveçli Bisikletçi Köpeği İle Birlikte İstanbulda1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İstanbul’a vardığında Marmara’dan denize açılarak İsveç’e kanoyla dönmeyi planlayan Halebratt, Türkiye izlenimlerini anlattı.

‘Yeni insanlarla tanışmayı seviyorum’

Seyahat etmenin kendisini için tutku olduğunu ve 10 yıldır seyahat ettiğini söyleyen Halebratt, “Yeni ve iyi insanlarla tanışmayı sevdiğim için seyahat etmeye başladım. İsveç’in başkenti Stokholm’e 600 kilometre uzaklıkta bulunan küçük bir köyden yola çıktım” dedi.

İstanbul’dan kanoyla dönecek

Yola çıkış rotasının kara yoluyla bitmediğini ancak kara yolu rotasının son durağının İstanbul olduğunu kaydeden Halebratt, İstanbul’a vardığında yoluna denizden devam edeceğini söyledi. Halebratt, “Bisikletle izlediğim rota İstanbul’da sona erecek. İstanbul’a vardığımda bisikletimi satıp kano ile İsveç’e döneceğim. Marmara Denizi üzerinden Akdeniz’e çıkacağım. Ardından Yunanistan’ın güneyinden devam edip Adriyatik kıyılarını izleyeceğim. Sırasıyla İtalya, Sicilya, Fransa, İspanya, Danimarka sahilleri ve son olarak da İsveç’e ulaşacağım” diye konuştu.

‘Türk insanı mükemmel’

Türkiye ve Türk insanı hakkında daha önceden hiçbir bilgiye sahip olmadığını söyleyen Halebratt, Türklerin çok yardımsever insanlar olduğunu belirtti. Halebratt, “Türk insanı mükemmel. İnanılmaz misafirperver insanlar. Başkalarını kendi ailesiymiş gibi benimsiyorlar” dedi.

İsveçli Bisikletçi Köpeği İle Birlikte İstanbulda4

‘En sevdiğim yemek dolma oldu’

Vejetaryen olduğunu söyleyen Halebratt, zeytinyağlı Türk yemeklerine hayran kaldığını söyledi. Halebratt, en sevdiği yemeğin ise dolma olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“Burada en sevdiğim yemekdolma oldu. Dolma mükemmel sağlıklı ve lezzetli bir yemek. Türklerin yaptığı çaya bayıldım. Yüzlerce bardak çay içebilirim burada. Türkler gerçekten inanılmaz. Herkes çok yardımsever ve kibar. Beni yolda gören herkes bana yardım etmeye çalışıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Depremzedenin köpek sevgisi onlardan ayrılamıyor çöç

Elazığ Depremi Nedeniyle Köpeklerinden Ayrı Kalan Depremzede

Doç. Dr. Oytun Erbaş Corona Virüsü Kedi ve Köpeğinizden Buluşmaz Hatta Size Bağışıklık Kazandırıröç

Doç. Dr. Oytun Erbaş: Corona Virüsü Kedi ve Köpeğinizden Bulaşmaz, Hatta Size Bağışıklık Kazandırır