in ,

İstanbul’un Sefiri Gezgin Köpek İnanılmaz Rotasıyla #birlikteyaşamakmümkün Diyor

Sosyal medya üzerinden bir kullanıcı, İstanbul Bağcılar-Kabataş hattında toplu taşıma aracında bir köpekle karşılaştı. Fotoğrafını çektiği köpeği paylaşan kullanıcının gönderisinin altına gelen yorumlarla, yüzümüzde kocaman bir gülümse kalbimizde ise koskocaman bir yer edinen İstanbul’un sakini bir gezgin köpek hikayesi çıktı. Bu şehirde önce insanlık görevi diyen bir güvenlik görevlisi, iki ayaklı insan türüne göre toplu taşıma aracını çok daha iyi kullanan, kimsenin özel alanına girip saygısızlık yapmayan bu gezgin köpeği durakta indirmeyip “Şikayetçi olan var mı? Kabataş’ta inecek zaten” diyerek en özel yolcuya saygı gösterilmesini istedi.

Oturduğu Yere Dikkat! Burada Durunuz…

Yaşam hakkına saygı duyanların duymayanlara bir türlü anlatamadığını gezgin köpek İstanbul’un bir ucundan diğer ucuna her türlü toplu taşıma aracını kullanarak gösteriyor ve diyor ki gerçekten #birlikteyaşamakmümkün. Oturduğu yere dikkat lütfen. Burada Durunuz yazan yerde. Nasıl da ciddi ve saygılı bir duruş.

Istanbulun Sefiri Gezgin Kopek ve Inanilmaz Rotasi10 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Belli ki seyahat etmeyi seviyor. İnsandan daha iyi bir gözlemci olduğu da muhakak. Nerede, nasıl durması gerektiğini iyi biliyor. Hangi araçla nereye gideceğini de biliyor, dünyanın en dengesiz türü olan insandan korunmak için mesafeli durmak gerektiğini de… Yüzünde de gövdesinde de hiç kavga izi yok. Görünen o ki, her semtin köpeğiyle de, kedisiyle de insanıyla da dost. İnsanın başaramadığını başarmış bir köpek o. Tüm mevki ve makamlardan çok daha üst bir makamda, Seyru Sülük (manevi yolculuk) yapmakta.

Evliya Çelebi Misali Gezen Köpeğin İstanbul Seyahatnamesi

Sosyal medyada köpekle yaşadığı hoş anı paylaşan kullanıcının gönderisinin altına gelen yorumlarda ortaya çıktı ki gezgin köpek, İstanbul’da farklı tarihlerde farklı hatlarda daha önce de görülmüş. Yolculuğu seven ve oldukça rahat görünen köpeğin zamanında yaptığı yolculuklar ise gönderi altındaki yorumlarda başka kullanıcılar tarafından listelendi. Gelin birlikte İstanbul’da adeta Evliya Çelebi gibi gezen köpeğin sosyal medyada kullanıcılar tarafından yazılan Seyahatname’sine beraber göz atalım… Göz atmadan önce de, belki bu gezgin köpekle belki de başka bir kedi ya da köpekle karşılaşma ihtimalinizi düşünerek çantanızda her zaman onlara ikram edeceğiniz yemeğiniz, mamanız, suyunuz ve su için kabınız olsun. Sevginiz kalpte zaten, avuçlarınızdan akıp başına konmasını izleyin sadece...

1# Her hattı deniyor. Keyif mi alıyor, yoksa yuvasını mı arıyor? Gönlümüz birincisinden yana…

Istanbulun Sefiri Gezgin Kopek ve Inanilmaz Rotasi

2# Kafasını telefondan kaldırmayan insanlık, sanal alemden uzakta gerçek hayatın parçası ‘Gezgin bir köpek’ !

Istanbulun Sefiri Gezgin Kopek ve Inanilmaz Rotasi1

3# Anlaşılan herkesin merceğine yakalanmış 🙂

Istanbulun Sefiri Gezgin Kopek ve Inanilmaz Rotasi2

4# Bir ciddiyet meselesi…

Istanbulun Sefiri Gezgin Kopek ve Inanilmaz Rotasi3

5# Ucuz hesapla tüm şehri gezmek…

Istanbulun Sefiri Gezgin Kopek ve Inanilmaz Rotasi4

6# Viral olan Gezgin köpeği hünerli shop yetenekleriyle Türkiye’yi gezdiren bir kullanıcı…

Istanbulun Sefiri Gezgin Kopek ve Inanilmaz Rotasi5

Son söz; Ne bu şehrin, şehr-i eminleri bu makamdadır ne de devlete hizmet etmek için seçilen ve Ankara’da oturan vekiller bu makama erebilmiştir. Ermiş olsalardı, bu şehrin hizmet için seçilen belediye başkanları kedileri ve köpekleri yaşam alanının dışına, çöplüklere, ormanlara, dağlara atabilirler miydi! Hayvanları değil hayvana haksızlık edenleri koruyacak yasalar yaparlar mıydı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sokak Hayvanlarina 20 Yildir Kova Kova Su Tasiyip Birlikte Yasamayi Mumkun Kiliyor1

Sokak Hayvanlarına 20 Yıldır Kova Kova Su Taşıyıp Birlikte Yaşamayı Mümkün Kılıyor

Bozuk Para Kasalari Sokakta Yasayan Hayvanlarina yuva Oluyor 1

Bozuk Para Kasaları Sokakta Yaşayan Hayvanlara Yuva Oluyor