in

İstanbul’da Vahşet: Canice İşkence Ederek Öldürmüşler!

İstanbul’da çekilen ve bir Twitter kullanıcısı tarafından sosyal medyada paylaşılan videoda bir kedinin canice işkence edilerek öldürüldüğü görüldü!

Ülkemizde Hayvan Hakları Yasası düzenlenmediği için maalesef bazı caniler masum canlara kıymaya hala devam ediyor! @akurtlaroglu isimli bir Twitter kullanıcısı, İstanbul’un Avcılar ilçesinde ayakları kesilerek işkence edilip öldürülen bir kedinin videosunu paylaştı.

Avcılar ilçesine bağlı Osmanpaşa caddesindeki boş bir arazide çekildiği söylenen görüntülerde, ayakları kesilmiş ve işkence edilerek canice öldürülmüş bir kedi görülüyor.

Bu görüntüler üzerine çok sayıda kişi yapanların bulunması ve en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

YORUM 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

YORUM 2

HAYVAN HAKLARI YASASI NEDEN ÇIKMIYOR?!

Şu an kabahatler kanundan yer alan 5199 yasalı hayvanları koruma kanununun hayvanları koruyamadığı su götürmez bir gerçek.  Öyle ki geçtiğimiz günlerde Hatay’da bir köpeği bıçaklayan şahıs serbest bırakıldıktan sonra köpeği öldürmüştü.  Yani mevcut yasa bırakın hayvanı korumayı suçluyu daha da cesaretlendiriyor. Köpeği önce yaralayıp sonra öldürmesine rağmen şahıs halen aramızda dolaşıyor. Hayvan hakkı savunucuları hayvanları koruma kanununun ceza kanununa geçmesini talep ediyor.

TBMM’de kurulan hayvan hakları komisyonu geçtiğimiz yılsonu rapor hazırlayıp meclise sunmuştu. Tüm partilerin mutabık olduğu raporun ne zaman yasalaşacağı ise henüz bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Filleri eziyet ede ede olduruyor

Hindistan’daki Tapınak Fillerinin Çilesini Tüm Dünyaya Duyurmaya Çalışan Kadın

Antalya Jako Papaganina El Konuldu

Antalya Jako Papağanına El Konuldu