in

İstanbul’da iş yerinde maymunlara işkence! Video çekip paylaştı…

Instagram’da 50 bini aşkın takipçisi bulunan bir kişi, İstanbul’da bir iş yerinde kafeste tutulan ve işkence edilen maymunların acı dolu hallerini paylaştı. İşkence görüntülerinin ardından www.ajanimo.com olarak iletişime geçtiğimiz; Tarım ve Orman Bakanlığı ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yetkililerinden konuyla ilgili açıklama bekliyoruz.

Malik Edlind isimli 50 binden fazla takipçisi olan bir Instagram kullanıcısı, İstanbul Merter’de yasa dışı bir şekilde tutulan ve işkence yapılan iki tane maymunun görüntülerini paylaştı.

İŞKENCE GÖRÜNTÜLERİNİ GÜLEREK PAYLAŞTI

Emoji koyarak paylaştığı ilk görüntüde; bir kişi tarafından zorla ağzına sigara koyularak poz vermesi istenen maymunun durumu görenlerin yüreklerini parçaladı.

Sosyal medyada hızla yayılan bu görüntülere yüzlerce kişiden tepki yağınca şahıs geri adım atarak “Öncelikle maymunların sahibi ben değilim. Mağazadan çekilmiş bir video o sigarayı maymunun sahibi kendi isteğiyle ağzına soktu ve video çekmeme izin verdi. Ben o hayvanı o hale sokmak istemem” diyerek tepkilerden kaçmaya çalıştı.

Şahıs daha sonra olayın gerçekleştiği iddia edilen yerin adresini de Instagram hesabı üzerinden paylaştı.

www.ajanimo.com olarak iletişime geçtiğimiz, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yetkililerinden gelecek açıklamayı sitemizde bulabilirsiniz.

Şahsın paylaştığı ilk video:

Gelen tepkiler üzerine şahsın paylaştığı ikinci video:

Hayvan hakkı savunucuları, yetkililerin bir an önce harekete geçmesini bekliyor

Boğulan Arkadaşını Kurtarmak için Mücadele Eden Köpek

Hassas Burunlar Bu Kez Covid-19 Virüsünü Bulmak için Eğitilecek