in

İstanbul Havalimanı’ndan Kalkan Uçak Kuş Sürüsüyle Çarpışınca Acil İniş Yaptı

THY’nin İstanbul’dan Antalya’ya giden uçağı havada kuş sürüsüne çarpınca geri döndü. Uçağın kokpit camında çatlak oluşurken kaza, Yeni İstanbul Havalimanı’nın kuşların göç yolları dikkate alınmadan inşa edildiği üzerine yapılan eleştirileri akla getirdi.

THY’nin İstanbul Yeni Havalimanı’ndan (İGA) kalkan Antalya uçağı seferini yarıda keserek geri döndü. Kuş sürüsünün çarpması sonucu uçağın kokpit camında çatlama meydana geldiği belirtildi.

Pilotun “Bir kuş sürüsü çarptığı için, kokpit camında meydana gelen çatlak nedeniyle sivil havacılık kuralları gereği İstanbul Yeni Havalimanı’na geri dönmek zorunda kaldı” anonsunun yaptığı aktarıldı.

Havadaki çarpışmadan göç yolundaki kuşsürüsünden kaç kuşun öldüğü ise belirlenemezken, çarpıtmadan kaynaklı onlarca kuşun hayatını kaybettiği düşünülüyor.

Yaşam Alanları Yok Edilen Arılar İstanbul Havalimanını Bastıöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

YEKTA KOPAN VE iSMAİL KÜÇÜKKAYA DA UÇAKTAYDI

Yazar Yekta Kopan, “Uçağımıza kuş sürüsü çarptı, kokpit camı kırıldı ve geri döndük. Durum budur. Bu macerayı @KucukkayaIsmail ile birlikte yaşadık. İnsan gerilmiyor desem yalan olur… Sanırım fotoğraftaki halimden ya da başka nedenlerle işi alaya vuranlar ya da şu durumda tespit yapanlara şöyle diyeyim: Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Herkese sağlıklı günler dilerim” ifadelerini kullandı.

istanbul havalimanı kus surusu

KÜÇÜKKAYA’DAN THY’YE TEPKİ

Küçükkaya, “THY Kriz yönetimi becerisi sıfır. En ufak bir açıklama yok. Yolcuları balık istifi doldurdular. Kimse ne yapacağını bilmiyor. Uçak mı değişecek, sefer mi iptal edilecek keşke bi bilgilendirme yapılsa” paylaşımını yaptı.

UÇAK1

CNN Türk Haber Spikeri Hakan Çelik: “Kuşlar Buradan Uçmaması Gerektiğini Anlamalı, Doğaya Bir Şey Öğretmek Zordur!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

exotic shorthair cat

Exotic Shorthair Kedi Cinsi Ve Özellikleri

minik azra selden kurtardigi yavru kedi

Minik Azra, Selden Kurtarıp ‘Pamuk’ Adını Verdiği Kedinin Umudu Oldu