in

Isparta’da Çobanın Sopayla Dövdüğü Köpek Koruma Altına Alındı

Isparta Keçiborlu’da bir çobanın sopayla köpeğini dövme görüntülerine tepkiler sonuç verdi. İşkence gören köpek koruma altına alındı.

Isparta’da sopayla köpeğini döven çoban 20 yaşındaki M.C. hakkında şikayet üzerine İlçe Jandarma Komutanlığı’nca başlatınlan soruşturma sonucu, işkence gören köpek koruma altına alındı.

ispartada-dovulenkopekkorumaltinda-2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İSHAYKO Isparta derneğinin girişimleri ve hayvan hakları savunucularının tepkileri üzerine güvenli bir yere alınan can, rehabilite edilerek sahiplendirileceği bilgisi verildi.

ispartada-dovulenkopekkorumaltinda-1
Orman ve Su İşleri Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamada “Doğa Koruma ve Milli Parklar 6.Bölge Müdürlüğüne bağlı Isparta Şube Müdürlüğü ve Jandarma işbirliği ile köpeğe eziyet eden şahsa 5199 Sayılı Kanuna göre gerekli ceza uygulanmış olup eziyet edilen köpek koruma altına alınmıştır. Kamuoyuna duyurulur…” açıklaması yapıldı.

Soruşturma Başlatılmıştı

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine Keçiborlu İlçe Jandarma Komutanlığı’nca soruşturma başlatılmıştı. Köy muhtarı Metin Uysal yaptığı açıklamada, köyde çobanlık yapan M.C.’nin kendi köpeği olduğunu ve döverken bir başkasının videoya çekip sosyal medyaya yüklediğini, kendisinin de şehir dışındayken hayvanseverler tarafından aranmasıyla olaydan haberdar olduğunu söyledi. Köye gidip köpeği kontrol ettiğini ve M.C.’nin ‘Bana saldırmak istedi, pişmanım’ dediğini belirten muhtar Uysal, “Çobanlık yapıyor. 3-4 kangalı var. Olaydan sonra Türkiye dahil Hollanda, Almanya’dan birçok arayan oldu. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldı, gerekli şikayetlerde bulunduk ve jandarmaya ifade verdik. Isparta Orman Su İşleri Müdürlüğü’nce köpeği elinden alıp koruma altına alınacak” diye konuşmuştu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kürkünüçıkarvicdanınıgiy

Kürkünü Çıkar Vicdanını Giy #vahseti_durdur

Çin kaplan

Hayvanat Bahçesinde Ziyaretçiye Saldıran Kaplan Öldürüldü!