in

Isparta Belediyesi Mezarlıktaki Ölü Bulunan 23 Kaplumbağa ile İlgili Açıklama Yaptı

Isparta’da, mezarlıktaki betonun üzerinde, yan yana dizili bulunan ölü 23 kaplumbağanın, farklı zamanlarda kuş saldırıları ve hava şartları nedeniyle öldüğü tahmin ediliyor.

Işıkkent ve Hızırbey mahalleleri sınırlarındaki asri mezarlığı ziyarete giden kişi, kabrin belirlenmesi için örülen betonun üzerinde kaplumbağa ölüleri olduğunu gördü.

Mezarlıkta Betona Dizili Cansız 23 Kaplumbağa Bulundu!

Betonun üzerinde yan yana dizilmiş 23 kaplumbağa ölüsüyle karşılaşan kişi, sosyal medyada hesabından, fotoğraflarla birlikte ‘Asri mezarlıkta bu yavru kaplumbağaları ölmüş buldum. Neden ve ne sebepten öldükleri belli değil. Yetkili kimlerse bunu bir araştırmalarını rica ederim’ paylaşımında bulundu.

Isparta Belediyesi Mezarlıktaki Ölü Bulunan 23 Kaplumbağa ile İlgili Açıklama Yaptıöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Isparta Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları incelemede kaplumbağaların, hava şartları ve yiyecek arayan kuşların saldırıları nedeniyle farklı zamanlarda öldüğünü olduğunu belirledi. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, “Asri Mezarlıkta irili ufaklı çok sayıda kaplumbağanın öldüğü haberleri üzerine Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince inceleme yapılmıştır.
İncelemelerde öldükleri tespit edilen kaplumbağalar ilgili bölgeden alınarak Veteriner İşleri Müdürlüğümüze getirildi. Kaplumbağaların doğal (hava şartları, kuşlar vb.) yollarla farklı tarihlerde öldükleri, farklı noktalardan toplanarak bir noktada sıralandığı bulgusuna ulaşılmıştır. Kaplumbağalar,öldükleri nedenlerinin kesin ortaya konulabilmesi için Isparta Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkililerine 21 Haziran teslim edilmiştir. Laboratuvar ortamında gerçekleştirilecek işlemler sonrasında çıkacak kesin sonuçlar ayrıca kamuoyu ile paylaşılacaktır” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Gün Boyunca Ağaçta Mahsur Kalan Kedi Kurtarıldıöç

3 Gün Boyunca Ağaçta Mahsur Kalan Kedi Kurtarıldı

Fırat Üniversitesi Hayvan Hastanesinde Eczacı Olmadığı için Aşı Yapılamıyoröçç

Fırat Üniversitesi Hayvan Hastanesi’nde Eczacı Olmadığı için Aşı Yapılamıyor