in

İspanyol Avcılar Portekiz’de Katliam Yaptı: 540 Yabani Hayvan İki Günde Öldürdüler

Portekiz’in orta kesimindeki Torre de Bela av bölgesi yakınlarında 540 hayvan İspanyol avcılar tarafından öldürüldü.

Portekizli yetkililer, İspanyol avcıların ülkede 540 yabani hayvanı öldürmesine sert tepki gösterdi. Söz konusu avın, Portekiz’in orta kesimindeki Torre de Bela av bölgesi yakınlarında bulunan Azambuja’da 17-18 Aralık tarihlerinde gerçekleştirildiği tahmin ediliyor. Portekiz Çevre Bakanı João Fernandes olayı “iğrenç bir çevre suçu” olarak tanımlayarak 16 İspanyol avcının cezalandırılması gerektiğini savundu. Katliamı andıran olaya ilişkin fotoğraflar sosyal medyada da paylaşıldı. Bölgede hayvanları tekil olarak avlamaya izin verilse de, söz konusu olayda bölgedeki geyik popülasyonunun çoğunluğunun öldürüldüğü bildirildi.

Ispanyol Avcilar Portekizde Katliam Yapti 540 Yabani Hayvan Iki Gunde Oldurduler

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yaklaşık 1100 hektarlık alanın çevresinin kapalı olduğu, öldürülen 540 hayvanın avcılardan kaçma şansının bulunmadığı belirtildi. Çevre Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Hayvanları ayırt etmeden yapılan bu kıyımın, biyoçeşitlilik ve ekosisteme katkısı olabilecek bir pratik olan avcılıkla ilgisi yoktur” ifadeleri yer aldı.

Olayın sosyal medyada yayılmasının ardından sivil toplum örgütleri ve hayvan hakları savunucuları birbiri ardına açıklamalar yaparak olaya tepki gösterdi. Torre de Bela av alanının yöneticileri hakkında da soruşturma başlatıldı.

Kaynak: BBC Türkçe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Buz Gibi Suya Dusen Kopegi Kahraman Genc Kurtardi

Buz Gibi Suya Düşen Köpeği Kahraman Genç Kurtardı

köpeği ezen akademisyen

Hastane Bahçesinde Max’i Arbasıyla Ezip Ölümüne Neden Olan Doktor Hakim Karşısına Çıktı