in

İsmet Amca’nın Her Sabah Beslediği Kedi Bölüğü

Çanakkale’de yaşayan İsmet Amca ve onun pati bölüğünü çok seveceksiniz

Çanakkale’de yaşayan emekli İsmet Amca 35 yıldır her sabah sokaktaki kedi dostlarımızı besliyor.

ismet-amca-foto-1-o-c

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İsmet Amca, her sabah kordon boyunda ki tezgahına giderken kedi dostlarımızı besliyor ve bunu yağmur, kar demeden her gün yapıyor.

İsmet Amca, kordon boyunda farklı yerlerde ki yaklaşık 100 kediyi, 3 gruba ayırmış. Bu gruplara ‘bölük’ şeklinde hitap ediyor.

ismet-amca-foto2
Kedi dostlarımız minik bir asker olduklarını o kadar kabullenmişler ki İsmet Amca’nın “bölük toplan” komutunu duyduklarında hemen çıkıveriyorlar.

İsmet Amca, daha sonra 2.bölüğü beslemek üzere yat limanına gidiyor ve komutu duyup gelen minik askerlerini doyuruyor.

ismet-amca-foto3
Kedi dostlarımız, İsmet Amca’nın evde hazırladığı mamaları ve balıkçıdan aldığı balıkları yiyerek görevlerini yerine getirmiş oluyorlar.

3.bölüğü de besleyerek karadaki bölüğünü doyuran İsmet Amca ,“uçak savar bölüğü” adını verdiği bölüğü besliyor yani martıları 🙂

ismet-amca-foto4

İsmet Amca Şöyle diyor “Yaptığım işten gurur duyuyorum ve bütün vatandaşlarımızdan da hayvanları sevmesini istiyorum. Hayvanları sevmeyen insanları hiç sevme. İskeleden bisikletle gelirken, alana yaklaştığım zaman bağırıyorum; ‘1. bölük toplan’ diye. Hepsi içtima oluyor. Gelip hepsi karşılar beni. Ondan sonra bisikletimi dayarım. Hepsi peşimden toplanır. ‘Haydi, içtimaya’ dediğimde hepsi yemek verdiğim alana gider. Burada balığı poşetiyle koyarım, hiçbir tanesi gidip içinden almaz ben vermeden. Bir de kuşlarımız var. Onlar inemedi bu sabah kediler olduğu için. Tenha oldu mu gelirler. Onlar da uçaksavar.”

ismet-amca-foto5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koala1 öç

Annesinin Sırtında Sabah Turuna Çıkan Yavru Koala

alişan

Alişan Arabasının Egzoz Boşluğuna Giren Yavru Kediyi Kurtardı