in

İşkence Sezonu Açıldı: Büyükada’da Bir At Havale Geçirip Yere Yığıldı

Dün Büyükada’da yere yığılan atın görüntüsü işkence sezonunun açıldığını gösterdi. Kış aylarında daha az ziyaretçi olması ve hava sıcaklığınn düşük olması nedeniyle bu haberleri daha az alıyoruz ancak bu kışa aylarında da hayvanaların işkenceye uğramadığını düşündürmesin.

Her yıl onlarca at fayton denen çağ dışı araçlarda sömürüldüğü için can veriyor. Adalar başta olmak üzere özeliikle tatil beldelerinde kullanılan faytonlar hayvan aktivistlerinin tüm mücadelesine rağmen kaldırılmıyor. Havaların ısınması ve ziyaretçilerin artması nedeniyle faytonlarda sömürülen atlar çok daha fazla çalıştırılınca kötü haberlerde hızla gelmeye başladı. Dün 23 Nisan yani resmi tatil olması hem de Hıristiyan inanışına göre dileklerin kabul olduğuna inanılan geleneksel 23 Nisan yürüyüşü sebebiyle ada oldukça kalabalıktı. Bu yoğun günde kaç saattir, kaç kilo insan çektiği bilinmeyen bir at yere yığılıverdi. Çevrediler yığılan ata su dökerken faytoncular bu anlara kaydetmeye çalışan vatandaşlara engel oldu.

31189807 1297748880357881 9058058513703501824 n

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Atın havale geçirdiği ve sağlık durumun şu an iyi olduğu, takibinin hayvan hakları savunucusu Okan Oflaz tarafından yapıldığı öğrenildi.

DbeUTR3XcAAkBFP

Artık bir ulaşım aracı olmaktan çıkmış, keyfi gezintiler için turistlerin rağbet gösterdiği faytonların bir an önce kaldrılmasını umuyoruz. Lütfen bu  zulüm araçlarına binerek bu işkenceye ortak olmayın.

Atların Bitmeyen Fayton İşkencesi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

356 Tür Göçmen Kuşun Bulunduğu Kızılırmak Deltası Şenlendiö.

356 Tür Göçmen Kuşun Bulunduğu Kızılırmak Deltası Şenlendi

Kedisi için Yüz Tanıma Kamerası Geliştirdiöç

Kedisi için Yüz Tanıma Kamerası Geliştirdi