in

İşkence Edilen Eşek Tarlada Perişan Halde Bulundu

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde bir şahsın sopalı işkencesine maruz kalan eşeğe, Elbistan Belediyesi sahip çıktı. Tedavisi için ilçe merkezine getirilen eşeğin, İzmir’deki bir çiftliğe gönderileceği belirtildi.

Elbistan’a bağlı Horhor Mahallesi’nin Çevirme mezrasında meydana gelen olayda; B.U. isimli şahıs, ağaca bağladığı eşeğe işkencede bulunmuştu. Eşeğe defalarca ve acımasızca vuran şahıs, daha sonra iki köpeği eşeğin üzerine saldırtmıştı. Dakikalarca süren işkenceye dayanamayan eşek, bitkin düşerek tarlaya yığılmıştı. Olaya ait görüntülerin ardından yakalanan şüpheli gözaltına alınmıştı.
Vicdanları sızlatan olayın ardından harekete geçen Elbistan Belediyesi ekipleri, işkenceye maruz kalan eşeği, mezrada buldu. İşkencenin izlerini taşıyan eşek, belediye görevlileri tarafından ilk müdahalesi yapıldıktan sonra kamyonetle ilçe merkezine getirildi. Sanatçı Haluk Levent’in devreye girip Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’le irtibata geçmesinin ardından eşeğin İzmir’deki Animal Farm Sanctuary’de yaşamını sürdüreceği öğrenildi.

AW191397 02

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


Eşeğe eziyet ile ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama yapan Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.
Eşeğin eski sağlığına kavuşması için gerekeni yapacaklarını vurgulayan Başkan Gürbüz, “Üzülerek öğrenmiş olduğum, Elbistan’da eşeğe işkence haberi üzerine, ekiplerimiz hızlıca harekete geçerek işkenceye maruz kalmış eşeği bulunduğu yerden alıp, tedavisi için şehir merkezimize getirdi. Tedavi süreci sonrası İzmir’de bir çiftlikte hayatına devam edecek” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gebze Belediyesi IBB Ilcemize Kopek Atiyor

Gebze Belediyesi: İBB İlçemize Köpek Atıyor!

Iskence Ettigi Esegi 15 Gun Once 750 TLye Satin Almis

İşkence Ettiği Eşeği 15 Gün Önce 750 TL’ye Satın Almış