in

İş İnsanı Tan Sipahi: “Korona Virüs Sokaktaki Canlarımızı da Etkiliyor”

İş insanı Tan Sipahi, korona virüsün sokak hayvanlarını da olumsuz etkilediğini söyledi.

Tan Sipahi, yaptığı açıklamada, korona virüsü salgını nedeniyle alınan tedbirler sokak hayvanlarını mağdur ettiğini belirterek, “Evrensel etkisi olan zor bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte de sokak hayvanlarımızın beslenmelerine katkı sağlamalıyız ve onların da birer can olduğunu unutmamalıyız. Aynı zamanda korona virüsün hayvanlardan insanlara bulaştığı şeklindeki kulaktan dolma, asılsız bilgilerden etkilenmemeliyiz. Bu asılsız bilgi nedeniyle evcil hayvanlarını sokaklara terk edenleri kınıyorum.”
Sokak hayvanları için bir kap su ve bir kap yemeğin yeterli olacağını belirten Sipahi, “Evlerimizin önüne bir kap su bırakırsak sokaktaki canlarımız faydalanabilir. Aynı zamanda biraz yemek veya mama koyarak sokak hayvanlarımızın ihtiyaçlarımı karşılayabiliriz” diye konuştu.

Tan Sipahi Kimdir?

Ünlüsiyasetçi Hüseyin Sipahi’nin oğlu olan Tan Sipahi, Koç Üniversitesinde öğrenimine devam ederken yazılım ve uygulamalar üzerine yurtdışında da eğitim aldı. Eski lisanslı karting yarışçısı olan Sipahi, iş ve teknoloji alanlarında hedeflerini gerçekleştirmek üzere karting yarışçılığını bırakarak bu alanı hobi olarak sürdürdüğünü belirtti.

Yazılım alanında eğitim alan genç girişimci Tan Sipahi , “e- ilaç sağlık” uygulaması geliştirdi. Bu uygulama ile hastalar istedikleri ilacın hangi eczanede olduğunu görebilecek ve vakit kaybetmeden ihtiyaç duydukları ilaçlar hastalara tedarik edilecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Necmi Amcanın Ördeklerine Belediye Sahip Çıktıöç

Necmi Amcanın Ördeklerine Belediye Sahip Çıktı

Kozandaki barınak vahşetinde şok iddia öç

Kozan’daki Barınak Vahşetinde Şok İddia”Ceyhan’a Barınaktaki Köpekleri Atmam Emredildi, Yapmadım”