in

Irma Kasırgası Hayvanları da Vurdu

Karayipler’den sonra ABD’yi de etkisi altına alan Irma Kasırgası insanlarla beraber hayvanları da olumsuz etkiledi

Karayipler’de 28 kişinin ölümüne yol açan Irma kasırgası, ABD’nin Florida eyaletini vuruyor. Sadece insanların değil hayvanların da büyük ölçüde etkilendiği kasırga Florida‘daki Tampa kentine doğru ilerliyor.

Kasırganın etkisi altına giren Küba'da da milyonlarca kişi tahliye edilirken, hayvanlar da kasırgaya karşı koruma altına alındı. Küba'nın kuzeyindeki Cayo Guillermo adasında barındırılan 6 yunus, kurtarma ekipleri tarafından bölgeden tahliye edildi.

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kasırganın güzergâhında bulunan başta Florida olmak üzere Kuzey Carolina, Güney Carolina, Georgia ve Virginia eyaletlerinde kısmen veya eyalet genelinde acil durum ilan edildi.

Aynı zamanda hayvanların da can güvenliğini düşünen ABD’li yetkililer, yunusları, horozları, kedi ve köpekleri özel korumaya aldı. 20 civarında kedi ve köpek için özel uçak kaldırılırken, horozlar da havayoluyla güvenli bölgelere taşındı. Yunusları korumaya alan uzmanlar, hayvanları Florida’dan tahliye etti.

Irma Kasırgası Hayvanları da Vurdu

Kasırgadan kurtulmak için bir 22 katlı bir otelin penceresine sığınan papağanlar görenlerin içini acıttı. Fotoğrafı çeken kişiler, pencerelerin açılamamasından dolayı papağanları içeri alamadıklarını belirtti.

Irma Kasırgası Hayvanları da Vurdu

ABD’den önce kasırganın vurduğu Küba’da  milyonlarca kişi tahliye edilirken, hayvanlar da kasırgaya karşı koruma altına alındı. Küba’nın kuzeyindeki Cayo Guillermo adasında barındırılan 6 yunus, kurtarma ekipleri tarafından bölgeden tahliye edildi.

Irma Kasırgası Hayvanları da Vurdu

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2017 kuş

Birbirinden İlginç Karelerle 2017’nin En iyi Kuş Fotoğrafları

Vurulan Ayı Ankara İstanbul Yolu Üzerinde Can Verdiöç

Vurulan Ayı Ankara-İstanbul Yolu Üzerinde Can Verdi