in

Irkçılık Yalanı Söyleyen Kadın, Köpeğini Az Kalsın Boğarak Öldürecekti!

ABD’de Central Park’ta kuş gözlemcileri tarafından kullanılan ve kuşların rahatsız olmaması için tasmasız köpek gezdirilemeyen alanda kurala uymayan bir kadını kuş gözlemcisi uyardı. Polisi arayarak kendisini ve köpeği siyahi bir adamın tehdit ettiği yalanını söyleyen kadın o anlarda yanındaki köpeği az kalsın elleriyle boğacaktı…

ABD’nin New York kentinde parkta yaşanan ırkçılık olayı sosyal medyada tartışmalara yol açtı.

Soyadları aynı olan ancak birbirini tanımayan bu iki kişi arasında yaşanan tartışmaya göre, siyahi adam, beyaz kadından park kuralları gereği köpeğinin tasmasını takmasını rica ediyor.

Parkın kuş gözlemcileri tarafından kullanılan Ramble isimli bölümünde, kuşların ürkütülmemesi için köpeklerin tasmasız gezdirilmesi yasaktı. Bu kurala uymayan Amy Cooper, kendisini uyaran kuş gözlemcisi  Christian Cooper ile sert bir tartışmaya girdi.

Amy Cooper’ın kadının polisi arayarak onu “Afroamerikan adam beni tehdit ediyor” diyerek şikayet edeceğini söylemesi üzerine kuş gözlemcisi sakinliğini koruyarak olayı video kaydı altına aldı.

AZ KALSIN KÖPEĞİ BOĞUYORDU!

Polisi arayarak “Burada beni ve köpeğimi tehdit eden siyahi bir adam var” diyerek yalan söylediği anlar video kaydına yansırken dikkat çeken diğer bir detay ise kadının yanındaki köpeği az kalsın boğacak olmasıydı.

Kuş gözlemcisiyle sözsel olarak kavga ettiği ve polisi aradığı bütün anlarda yanındaki köpeği tasmasından tutarak yukarı çeken kadın boğulmamak için çırpınan köpeği görmedi bile! Uzun bir süre boğulma tehlikesi ile karşı karşıya kalan köpeğin son anda yaptığı bir hamle ve attığı çığlıkla boğulmaktan kurtulduğu göründü.

‘ÖZÜR DİLİYORUM’

Köpeği de olay sırasında yaşadığı stres nedeniyle bir barınak tarafından alınan Amy Cooper, CNN’e yaptığı açıklamada, “Herkesten özür dilemek istiyorum” dedi. “Sanırım sadece korkmuştum” diyen Cooper, parkın o bölgesinde yalnız olduğu için böyle davrandığını belirtip, “Bunun savunulacak bir yanı yok” diye konuştu. Bütün hayatının altüst olduğunu söyleyen Cooper, “Ben bir ırkçı değilim. O adama herhangi bir şekilde zarar vermek istemedim” deyip, Afrikalı Amerikalıları incitmek istemediğini de ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

balaban

Sinop’ta Balaban Kuşu Bulundu

Sokağa Çıkma Kısıtlamasında Park ve Bahçeler Eşek ve Keçilere Kaldıöç

Sokağa Çıkma Kısıtlamasında Park ve Bahçeler Eşek ve Keçilere Kaldı