in

İpekyolu Belediyesi’nden Sokak Hayvanlarına Destek

Van’ın İpekyolu Belediyesi, soğuk havanın etkili olduğu kentte yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için yaşam alanlarına mama, yemek ve ekmek bıraktı.

Gece sıcaklığının eksi 10 dereceye kadar düştüğü kentte ‘Can Dostlarını unutmayan İpekyolu Belediyesi, hayvanların aç kalmaması için ilçenin dört bir yanında çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor. Van’da, korona virüs önlemleri kapsamında halkın ‘evde kal’ çağrılarına uymasıyla sokak hayvanlarının aç kalmaması için belediyeye bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri Bostaniçi Mahallesi Sıhke Gölü civarı ve taş ocaklarında besleme etkinliği gerçekleştirdi. Etkinliğe; Tuşba İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eurodesk Temas Noktası, Yaşilay Van Şubesi ve hayvan sever gönüllüler de katıldı.

Ipekyolu Belediyesinden Sokak Hayvanlarina Destek

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Gönüllüler Yapılan Çalışmalardan Mutlu

Etkinlikle ilgili konuşan gönüllüler, sokak hayvanlarının yemekten çok sevgiye ihtiyaçları olduğunu belirterek, “İpekyolu Belediyemiz bunu iyi bir şekilde yapıyor. Köpekler bizim kadimden dostlarımız, arkadaşlarımız. Zamanında köylerimizde yaşarken bizleri korudular. Daha sonra biz kentleştikçe sokaklarımızı hayvanlara yasak ettik. Bize en yakın olan köpeklere yardım edilmiyorsa bile en azından zulüm edilmesin. Yerel yönetimlerin bu hayvanların aşılamalarını yapması gerekiyor. İpekyolu Belediyesini bu konuda takdir ediyorum. Gerek bakımları gerekse de aşı ve diğer tüm destekleri sağlıyorlar. İpekyolu Belediyesinin tüm belediyelere örnek olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe Çocuklar da Katıldı

Hayvanlara mama vermek için gelen küçük hayvan sever ise “Kedi ve köpekleri çok seviyoruz” dediler.

Ipek Yolu Belediyesinden Sokak Hayvanlarina Destek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kiyiya Vuran Balinalari Kurtarmak icin Seferber Oldular 2

Kıyıya Vuran Balinaları Kurtarmak için Seferber Oldular

Konserve Kutusuna Sıkışan Kedi

Kafası Konserve Kutusuna Sıkışan Kedinin Yardımına İtfaiye Ekipleri Koştu