in

İnternette Kanlı Ticaret: Nesli Tehlike Altında Olan Hayvanlar ve Uzuvları Satılıyor

Hayvan Refahı için Uluslararası Fon’unca yayımlanan raporda, internetten yasa dışı yapılan vahşi yaşam ticareti verilerine dikkat çekildi.

Hayvan Refahı için Uluslararası Fon‘unca (IFAW) yayımlanan rapor, internetten yasa dışı yollarla yapılan vahşi yaşam ticaretinin boyutunu gözler önüne serdi.

thumbs b c 70983f0e5eef8a78d4af2e678bad13ea

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

IFAW araştırmacıları, geçen yıl 6 haftalık süreçte, Fransa, Almanya, Rusya ve İngiltere’de internetten yapılan vahşi yaşam ticaretini inceleyerek, milyonlarca dolar değerindeki binlerce nesli tükenmekte olan ve tehdit altındaki canlı hayvanın veya hayvanların vücutlarına ait parçaların internette satışa sunulduğunu ortaya çıkardı.

fildisi ticareti fillerin soyunu tuketiyor 132499 5

Raporda, 6 haftalık sürede, 106 sanal pazar ve 4 sosyal medya platformundan 5 bin 381 reklam ve paylaşımla 11 bin 772 vahşi yaşam türünün satışa sunulduğu kaydedildi.

Söz konusu hayvan ve parçaları arasında, fildişi, kara ve deniz kaplumbağaları, sürüngenler, papağan, baykuş gibi çeşitli kuş türleri, kedi, maymun, ayı ve gergedan gibi pek çok memeli türünün yer aldığı bildirildi.

Satışta olan hayvanların yüzde 80’inin canlı hayvanlar olduğunun altı çizilen raporda, vahşi yaşam ticaretinin yüzde 11’inin ise fildişi ya da fildişi olduğu sanılan ürünlerden oluştuğu vurgulandı.

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Büyük Menderes Havzasındaki Toplu Balık Ölümleri Çevrecileri Harekete Geçirdiöç

Büyük Menderes Havzası’ndaki Toplu Balık Ölümleri Çevrecileri Harekete Geçirdi

Muşta Bitkin Halde Toy Kuşu Bulunduöç

Muş’ta Bitkin Halde Toy Kuşu Bulundu