in

İnsanları Ölen 70 Köpek Yuva Arıyor!

Tokat’ta, hayatını kaybeden hayvansever Davut Köksal Eker’in, sahipsiz kalan 70 köpeğine yeni bir yuva aranıyor.

Yeniyurt Mahallesi’nde babasından kalan arazisini adete barınağa çeviren Davut Köksal Eker (58), sokak köpeklerine 30 yıldır bakıyordu. Aniden rahatsızlanması sonucu kaldırıldığı hastanede kanser teşhisi konulan Eker, 2 Aralık 2019 tarihinde hayatını kaybetti. Eker’in ölümü ile birlikte sahipsiz kalan köpeklerin bakımını hayvansever Filiz Ayna Kaymaz üstlendi.

SAHİBİ ÖLEN 70 KÖPEĞE YUVA ARANIYOR

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kaymaz yaklaşık 10 aydır öğretim görevlisi eşi ile birlikte her gün hayvanlara yiyecek taşıdı. Bir süre önce bahçenin istimlak edileceğinin bildirilmesi üzerine Kaymaz, köpeklerin sahiplendirilmesine karar verdi. Sosyal medya üzerinden başlatılan kampanya ile köpeklere yeni yuva arayışı başlatıldı.

İnsanları Ölen 70 Köpek Yuva Arıyor!

YILBAŞINA KADAR 70 KÖPEĞE YENİ YUVA ARANIYOR

Kaymaz, yılbaşına kadar bahçenin boşaltılması için kendilerine süre verildiğini belirterek, “Burayı 10 gün içine boşaltın diye bir ihtar aldık. 10 gün içinde bu hayvanları bir yere gönderemeyeceğimiz için Vali beyden yılbaşına kadar süre verilmesini istedik. Sağ olsun Vali bey de bizlere destek oldu, yılbaşına kadar bizlere süre tanıdı. Burayı 2,5 ay içinde boşaltmamız gerekiyor. Yani acilen bu bahçeyi tahliye etmemiz lazım. Buradaki hayvanları da sahiplendirmemiz lazım. Bu nasıl olacak bilmiyorum, hayvanseverlerden destek istiyoruz Hepsini bir kişi alamaz ama 5’erli 10’arlı halde bu hayvanları sağ salim tahliye edebilirsek güzel olacak” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Birbirleriyle Karistirilan Kopek Irklari 12 1

Birbirleriyle Karıştırılan Köpek Irkları

Yavru Köpekleri Biberonla Böyle Besliyor

Yavru Köpekleri Biberonla Böyle Besliyor