in

İnsanlar Rahat Etsin Diye! Dişleri Sökülüp İşkence Yapılan Şempanze Michael

Antalya’da turistleri ısırmaması için dişleri sökülen ‘Michael’ adlı dişi şempanze, yaşamını Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi ve Doğa Parkı’nda sürdürüyor. 9 yaşındaki şempanze, bir yandan rehabilite edilirken, diğer yandan eş bekliyor.

Antalya’da sahibi olduğu kişi tarafından turistlerle tatil fotoğrafı çektirerek para kazanma amacıyla kullanılan, insanları ısırmaması için tüm dişleri sökülen ‘Michael’ adlı dişi şempanze, Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi ve Doğa Parkı yetkilileri tarafından koruma altına alındı. Sahibinin ölmesinin ardından Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından yaşadığı ortamdan alınarak hayvanat bahçesine getirilen dişi şempanzeye, 6 aydır özenle bakılıyor.

dislerisokulensempanze-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hayvanat bahçesi sorumlu veteriner hekimi Aygül Arsun tarafından 24 saat gözetim altında tutulan Michael’e, Türkiye’nin farklı kentlerindeki hayvanat bahçeleriyle bağlantıya geçilerek eş aranıyor. “Mutlu olması için elimizden geleni yapıyoruz” diyen Arsun, “Michael’e eş arıyoruz. Yavru sahibi olmasını istiyoruz” dedi.

dislerisokulensempanze-3

Şempanzenin hikayesinin üzücü olduğunu söyleyen Aygül Arsun, “Michael 6 ay önce hayvanat bahçemize getirildi. Sahibi vefat etmiş. Geldiği günden bu yana rehabilite ediliyor. Maalesef turistlerle fotoğraf çekilmesi için kullanılan bir hayvan. Bu nedenle etrafındaki insanları ısırmaması için dişleri sökülmüş. Sadece yumuşak gıdalarla besliyoruz. Genelde püre, üzüm ve muz gibi besin maddeleri tüketiyor. İnsana çok alışık. Sürekli etkileşim halinde. Bizimle korkmadan çok rahat temas sağlıyor. Dokunulmaktan, sevilmekten çok hoşlanıyor. Onun rahat etmesi, mutlu olması için çalışıyoruz” dedi.

dislerisokulensempanze-4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

psiappon

Hayvan Dostunuzun Ne Hissettiğini Bilen Uygulama: PisiApp

golden 487

İnsanların Kavgası ‘Golden Çetesi’ni Barınağa Düşürdü!