in

İnsanlar Kirletiyor, Jiao Mei Temizliyor

Çin’in Chengdu şehrinde Golden Retriever cinsi Jiao Mei isimli köpek, belediye hizmetinde çalışan dostu Chai’ye her gün yardım ediyor. İkili her sabah birlikte çöp toplamaya çıkıyor. İş bölümüne göre köpek plastik şişeleri toplayarak insan dostuna yardımcı oluyor.

çöpçüköpek-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

4 yaşındaki Jiao Mei adlı köpek, Çin’in güneybatısındaki Chengdu şehrinin maskotu olmuş durumda. Minik Jiao ve insan dostu Chai, her sabah kaldırımlardaki çöpleri birlikte topluyor.

çöpçüköpek-ajanimo2

Mahalle sakinleri arasında oldukça popüler olan Golden Retriever cinsi köpek, sevimliliği ve çöp toplarken sarf ettiği güçlü enerjisiyle herkes tarafından çok seviliyor. Sokaklardaki plastik şişeleri, kutuları ve sigara izmaritlerini ağzıyla tutup sahibine getiriyor.

çöpçüköpek-ajanimo3

Belediyenin temizlik işlerinde görevli olan 60 yaşındaki Chai, köpekle henüz yavruyken tanışmış. Oğlu evde yalnızlık çekmesin diye, köpeği kendisine hediye almış. O günden beri Chai, köpeği torunu olarak benimsediğini söylüyor.

çöpçüköpek-ajanimo4

Çin’de yaşanan bu duygusal dostluk, sosyal medya aracılığıyla bazı konulara dikkat çekilmesini de sağladı. Geçen ay ihtiyar kadın, yorgunluk sebebiyle küçük motosikletinden düşerek yaralanınca olay iyice büyüdü. Mahalle sakinleri, Chai’nin artık emekli olması gerektiğini belirterek belediye hizmetlerine baskı yapıyor.

Kaynak: Dailymail

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

burç ajanimo1

Sizin Patiniz Hangi Burçtan?

Bu Köpek Çamaşır Makinesi Kullanmayı Nereden Öğrendi Ajanimo 1

Bu Köpek Çamaşır Makinesi Kullanmayı Nereden Öğrendi?