in

İnsanlar Elini Çekince 20 Yıldır Kirli Olan Çay Kendi Kendini Temizledi…

Uzun yıllardır kirli olan ve zaman zaman rengi siyaha dönen Alaplı Çayı, COVID-19 sebebiyle insanlar evlerinden çıkmayınca ve işletmeler geçici süreliğine durunca kendi kendini temizledi.

Zonguldak Alaplı ilçesinde bulunan sanayi kuruluşlarının atıkları nedeniyle kirlilikle boğuşan Alaplı Çayı’nda sanayi üretiminin azalması sonucu Çay’ın suyu berrak olduğu görüldü.

İlçedeki çay çevresindeki fabrikaların da denetimsizlik nedeniyle atıklarını arıtmadan bırakarak kirlettiği Alaplı Çay’ın, korona virüs salgını günlerinde sanayi kuruluşlarının faaliyetlerini askıya alması sonucu rahat nefes alırken, Çay içinde balıklar çoğalmaya başladı.

Öte yandan, çay içinde bulunan uzun zamandır Kurbağa ve balık türleri varlığının geri geldiği görüldü. Çayın içinde bulunan sazlık otların arasında çok sayıda tatlı su kurbağasının sesi duyulurken, zaman zaman kefal balıkları çayın üzerinde zıpladıkları görüldü.

Yorum

Yorum Ekle
  1. Buda kanıtlıyor ki bu dünya ya en zararlı varlık insandır.Hayvanlardan,bitkiden börtü böcek den daha yararsız olan insanin kendini dünyanın hakimi gibi görmesi ve kendinden başka hiçbir canlıya yaşam hakkı tanımaması da cok-da zeki varlıklar olmadığınızın kanitidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thy kedi

Evcil Hayvanlar, 14 Gün İzolasyon Şartıyla Türkiye’ye Girebilecek

Veteriner Kliniğinden Kaçan Hürrem Her Yerde Aranıyoröç

Veteriner Kliniğinden Kaçan Hürrem Her Yerde Aranıyor