in

İnsan Dostlarına Şifa Dağıtan Patiler

Kanada’da bir hastane kanserli ve acı çeken hastalara kedi ve köpeklerle terapi uygulamasına başladı. Hayvanlarla ilgilenen hastaların yaşama isteklerinin arttığı gözlemlendi.

kanser-ajanimo3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kanada’daki Juravinski Hastanesi’ne ilham veren fikir Donna Jenkins ve ‘hodgkin lenfoma’ hastası 25 yaşındaki yeğeni Zachary’ye ait. Programın kurucusu Jenkins, yeğeninin sürekli köpeklerle vakit geçirerek acılarını hafifletmesinden yola çıkarak aynı yöntemin hastanede de uygulanmasını sağladı.

kanser-ajanimo2

Jenkins, Chase isimli köpeklerinin Zachary üzerindeki olumlu etkisinin net olduğunu söyleyerek, “Zachary kanserden ölmeyeceğini anlayınca, bu organizasyonu başlatma sözü verdi. 15 Eylül 2015’te ilk resmi hastamızı kabul ettik” diye konuştu.

kanser-ajanimo1

“Tedavi için Zachary’nin Patisi” isimli programda haftada bir kez, bir saatliğine hastaneye kedi ve köpekler getiriliyor. Evcil hayvanlar rahatsızlığı ciddi boyutta olan kanser hastalarını ziyaret ediyor. Hastalar hayvanlarla oynayıp bakımlarını yapıyor. Evcil hayvanlar hastaları mutlu etmeyi başarıyor.

kanser-ajanimo4

Jenkins hayvanların etkisini şöyle özetledi: “Hayvanlar depresyonu ve yalnızlık duygusunu azaltıyor. Eve dönmeleri için bir nedenleri olduğunu hatırlatıyor”. Programın uygulandığı hastalar ise hayvanların ziyaret saatlerini iple çekiyor.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=gXps9EpDstI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kırsala Bırakılan Hayvanlar Kente Neden Geri Dönüyor Ajanimo 2

Kırsala Bırakılan Hayvanlar Kente Neden Geri Dönüyor?

Milli Hokeyci Dilaranın İsmi Hayvan Barınağında Yaşayacak 1

Milli Hokeyci Dilara’nın İsmi Sokak Hayvanları Merkezi’nde Yaşayacak