in

İngiltere’de Belediye Binasında Kedi Kalsın mı? Gitsin mi ? Tartışması

İngiltere’de ‘Missy’ adlı bir kedinin belediye binasına girip çıkabilmesi konusunda belediyenin finans ve istihdam komitesi ortak toplantı düzenliyor.

İngiltere’nin batısındaki Gloucestershire bölgesinde ‘Missy’ adlı bir kedinin belediye binasına girip çıkabilmesi tartışmalara sebep oldu.

ingilterede-belediye-binasinda-kedi-kalsin-mi-gitsin-mi-tartismasi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kedinin kalması ve gitmesi yönünde ‘çakışan’ fikirler olduğu için, Tewkesbury Belediyesi çalışanları, kedinin ofiste kalıp kalamayacağıyla ilgili özel bir panel oluşturacak ve toplantı yapacaklar. Missy, geçen yazdan beri neredeyse her gün belediye binasına giriyor.
Kedinin sahibi binanın yakınlarında yaşadığı için kedisinin belediye binasına gerçekleştirdiği davetsiz ziyaretlerine aldırmıyor.
Ancak Tewkesbury Belediye Başkanı Karen Brennan, Missy’nin binaya girişinin devam edip etmemesiyle ilgili özel bir panel hazırlanmasını istiyor.

“Burada Kediye İhtiyacımız Yok”

Konunun bu hafta belediye meclisinin finans ve istihdam komitesi tarafından tartışılması bekleniyor. Başkan Brennan, “Ofis işlerin yürütüldüğü bir mekandır ve burada bir kediye ihtiyacımız yok. Sağlık, güvenlik ve sigorta gibi meseleler de var” dedi.
Brennan, belediye binasına gelenlerin kediye alerjileri olma durumunda etkilenebileceklerini ve belediye çalışanlarının işlerini yapmaktansa kediyle vakit geçirebileceklerini belirtti.

“Kedi Moralimizi Yükseltiyor”

Memurlardan Helen Railton-Price ise kedinin morallerini yükselttiğini söylüyor. Başkan Brennan ise kedi maması kokusu ve mama kaplarını yıkamak durumda kalmanın nasıl moral yükselteceğini anlamadığının altını çiziyor.
Bir belediye meclisi üyesi tartışmaların tuhaflığını vurgulayarak, “Belediyenin yapacak daha önemli işleri var. Yapmamız gereken çok şey var” dedi ancak isim vermedi.
Missy’nin kalması taraftarı olan memurlar daha önceden köpekleriyle işe gelen belediye başkanlarını örnek gösteriyorlar.

Kaynak: Halil Yetkinoğlu/ Londra

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Restoran Kapısına Gelen Köpekler İçin Getirin Beyefendilerin YemeğiniDiyen Şef Garson

Sokak Köpeklerini Kovmak Yerine “Getirin Beyefendilerin Yemeğini” Diyen Koca Yürekli Şef Garson

Bodruma Yerleşen Selda Bağcan 40 Kedisiyle Beraber Yaşıyor

Bodrum’a Yerleşen Selda Bağcan 40 Kedisiyle Beraber Yaşıyor