in

İngiltere İktidarında ‘Kedi Savaşları’

İngiltere’de hükümet binalarının yer aldığı Whitehall’da kelimenin gerçek anlamıyla kedi tüyleri havada uçuşuyor. Kıdemli fare avcısı ‘’Larry’ ile kadroya yeni giren ‘Palmerston’un yıldızı bir türlü barışmadı.

Londra‘daki Başbakanlık binası Downing Caddesi 10 Numara’da, 2011’den bu yana fare avcısı olarak görevli olan kedi Larry ve ‘farelere savaş açması’ için nisan ayında Dışişleri Bakanlığı binasında kadroya alınan Palmerston arasında şiddetli bir alan kavgası yaşanıyor.

The Telegraph’ın haberine göre iki kedi, Palmerston’ın geldiği nisandan beri birbiriyle mücadele içerisinde. Ama bu kavga, görevi bırakan eski Başbakan David Cameron‘un resmi konutu olan Downing Caddesi 10 Numara’dan ayrıldığı temmuz ayından sonra iyice şiddetlendi.

Nitekim Larry ve Palmerston’ın birkaç gün önce o zaman kadar görülen en büyük kavgalarını ettiği ve ‘tüylerinden koca bir parçayı kaybeden’ Larry’nin patisindeki yara yüzünden veterinere götürüldüğü belirtiliyor. Hatta anlatıldığına göre, fare avcılarını birbirinden ayırmak için polisler devreye girmek zorunda kalmış.

kedisavaş

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İngiltere Veterinerler Derneği‘nden hayvan davranışı uzmanları, Larry ve Palmerston’ın Cameron’un gitmesi ardından hükümet binalarında yaşanan değişiklikler yüzünden kendilerini tedirgin hissediyor olabileceğini ve hem alanlarının sınırlarını belirlemek hem de Whitehall‘daki yeni kişilerden ilgi görmek için kavga ediyor olabileceklerini söylüyor.

kedisavaş2

Dernekten Gudrun Ravetz ise “Normalde kediler bir süre sonra ateşkes yapar; ya daha barışçıl davranmaya başlar ya da birbirlerinin alanından uzak duracaklarına dair sözsüz bir anlaşma yaparlar” diyor.

“Fakat kavga etmeyi yakında bırakmazlarsa, sahipleri onları tamamen ayırmak zorunda kalabilir” uyarısında da bulunan Ravetz’e göre kavga bitmezse bu durum, gelecek haftalarda ‘fare avcısı’ olarak kadroya alınacak Hazine Bakanlığı kedisi Gladstone’un gelmesiyle daha kötü bir hâl alabilir.

Kaynak: Sputniknews

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ahmet turan2

Yılanları Öldürüp Teşhir Eden Muhtara Ceza

one cıkan zebra

İnsanlarla Zebraların Süt Kardeşliği