in

İmamoğlu’na Protesto: ‘Tarih Sizi Adanın Ve Atların Sonunu Getiren Başkan Olarak Hatırlar!’

Adalar’ın atlarının başka şehirlere gönderilmesini istemeyen vatandaşlar, Büyükada’ya gelerek elektrikli araçların açılışını yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu protesto etti ve ‘tarih sizi adanın ve atların sonunu getiren başkan olarak hatırlar’ yazılı pankartlar açtı.

İstanbul Valiliğinin Adalar’da ‘ruam hastalığını’ sebep göstererek ruam yönetmeliğine aykırı olarak uyguladığı karantinanın ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) fayton taşımacılığının kaldırılacağı açıklayarak atları satın almıştı.

Bugün Adalar’da, atlı faytonların yerine getirilmesine karar verilen elektrikli araçların açılışı için Büyükada’ya gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu vatandaşlar tarafından protesto edildi.

“HER ŞEY HİÇ GÜZEL OLMADI” PANKARTIYLA PROTESTO ETTİLER

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açılış yapmak için Büyükada’ya geldi. Adalar Belediyesi’ne girişi sırasında atların Adalar’da kalmasını isteyen vatandaşlar İmamoğlu’nu protesto etti. ‘Atlar adalarda yaşasın’, ‘her şey hiç güzel olmadı’ ve ‘tarih sizi adanın ve atların sonunu getiren başkan olarak hatırlar’ yazılı pankartlar açıldı. Belediye binasını ziyaret eden İmamoğlu’na Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, eşlik etti. Ardından İmamoğlu, yapılacağı elektrikli araçların bulunduğu alana geldi.

“EKMEĞİMİZ ELİMİZDEN ALINDI”

Faytonculuk yapan bir vatandaş, Adalar Belediyesi’ne girişi sırasında Ekrem İmamoğlu’na seslenerek, “Ekmeğimiz elimizden alındı, 275 aile burada perişan oldu. Ufak tefek sabıkası olanları da işe almıyorlar. Ben faytonumu istiyorum. Benim 6 çocuğum var. Çocuğumun rızkını istiyorum. İllegal bir iş var” diye konuştu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Fayton meselesi şu an kapandı” dedi.

“ATLAR 6 AYDIR HAPSEDİLİYOR”

Atların adalarda kalmasını isteyen Zeynep Alpak isimli bir vatandaş ise, “İBB’nin elinde kendi açıkladığı rakamlarla Mart ayında 203 tane at öldü. Çünkü atlar hapsediliyor. Atların hayatının devamını istiyoruz. Atların korunmasını istiyoruz. Otobüs istemiyoruz. Sırf otobüs gelsin diye atlara bakmadılar ve düzeltmediler sistemi. Sistemi kaldırırken atlara ne olacak diye sormuyorlar. Atlar burada 6 aydır hapsediliyor” diye konuştu.

ATLARINI BAKMAK İSTEYENLER TEHDİT EDİLMİŞ!

Atların İBB’ye satılması gönüllülük esasıyla yapılmış ve atını vermek istemeyenlerin Adalar’da at bakmaya devam edebileceği duyurulmuştu. Gelinen noktada ise Adalar’da at bakmaya devam edenler, atlarını İBB’ye vermeleri ya da Adalar dışında başka bir yere göndermeleri yönünde baskı gördüklerini söyledi. Adalar İlçe Tarım Müdürlüğü görevlileri tarafından, “Adalar’da at yasak, ahırları yıkarız ve ormanı işgal etmekten at başına 750 TL ceza keseriz” diye tehdit edildiklerini de belirttiler.

At Sahipleri: Yetkililer, Atları Adalar’dan Yollamamız için Tehdit Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ölen yavrusunu mezardan çıkarıp hayata döndürmeye çalışan köpek

Mezarı Kazıp Ölen Yavrusunu Çıkararak Hayata Döndürmeye Çalışan Anne Köpek

İBBnin Adalarda Kullanılmak Üzere Satın Aldığı Araçlara İzin Engeliöç

İBB’nin Adalar’da Kullanılmak Üzere Satın Aldığı Araçlara İzin Engeli